ZOO Safari Borysew

Jedyne takie miejsce w Polsce jest blisko nas!

Niedaleko Łodzi w miejscowości Borysew spotkacie około 100 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów.

Byliście już w ZOO Safari Borysew? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce.

Nas bardzo urzekło i na pewno nie raz jeszcze tam pojedziemy. Była też babcia, która również była zachwycona tym miejscem.

Cały ogród zoologiczny jest bardzo duży (ma około 26 hektarów powierzchni), dlatego warto zarezerwować sobie na taką wyprawę dobrych kilka godzin lub najlepiej cały dzień 🙂 .

Właściciele ogrodu zoologicznego przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Naprawdę warto je zobaczyć!

Codziennie o wyznaczonych godzinach możecie obejrzeć karmienie różnych zwierząt, m.in. pelikanów, surykatek, lwów czy tygrysów. Gdybyście chcieli np. zobaczyć jak zajadają krokodyle – karmienie ich jest raz w tygodniu, w każdą niedzielę o godzinie 13:20.

My zaczęliśmy zwiedzanie ZOO Safari od obejrzenia karmienia foki. Dawid, bo o nim mowa, podczas pokazu karmienia wykonywał różne fantastyczne zadania.

Jak mówiła pani opiekunka, jest celebrytą i uwielbia być oklaskiwany za wykonaną komendę. Najbardziej lubi jednak dawać buziaka swojej opiekunce, co było zresztą widać podczas treningu 🙂 .

Byliśmy oczarowani pokazem. Wielkie brawa dla Dawida! 🙂

Jak to jest, że zwierzęta doskonale wiedzą, kiedy zbliża się ich godzina karmienia? Zarówno uroczy Dawid, jak i lwy czy tygrysy wypatrywały swoich opiekunów już jakiś czas przed porą posiłku. Niesamowite, i to nie mając zegarka… 🙂

W ZOO Safari zwierzęta mają przestronne, duże wybiegi, dlatego też chcąc obejść je wszystkie musimy się trochę nachodzić.

Jeśli kogoś zabolałyby nogi lub postanowiłby po prostu raz jeszcze obejrzeć ZOO w nieco przyspieszonym tempie, może skorzystać z ZOO KOLEJKI. Są dwie i zabierają aż do 50 osób.

Wycieczka do ZOO Safari to świetna okazja, żeby pokazać dzieciom gatunki zwierząt niespotykane w innych ogrodach zoologicznych. W ZOO Safari mieszka aż 15% światowej populacji białych tygrysów i tyle samo populacji białych lwów. To tutaj w marcu 2017r urodziły się jedyne dotąd czworaczki tygrysa białego. Teraz to już tygrysia młodzież, jak mówiła pani opiekunka podczas pokazu karmienia 🙂 .

Niedawno w ZOO Safari został otwarty „Wodny Świat”  – kompleks czterech wysp, które otoczone są sztucznym zbiornikiem wodnym.

„Wodny Świat” możecie zobaczyć nie tylko spacerując, ale też pływając rowerem wodnym (kaczką lub łabędziem). Świetna atrakcja nie tylko dla dzieci… 🙂 .

W tej części ogrodu zoologicznego obejrzycie zwierzęta takie jak m.in. krokodyle nilowe, żurawie koroniaste, pelikany, lemury, mandryle.

Do ZOO Safari przyjeżdżają też wycieczki szkolne. W specjalnych pomieszczeniach na terenie ogrodu mogą zostać zorganizowane zajęcia edukacyjne. Widzieliśmy przez szybę…

Dla najmłodszych jest jeszcze jedna atrakcja – Figlarnia, w której znajduje się basen z kulkami, „żółw” do wspinania, trampolina i kilkumetrowe zjeżdżalnie. Raj dla dzieci 🙂 . Ten punkt programu na mapie ZOO odwiedzimy następnym razem.

ZOO Safari Borysew to miejsce, o którym mówią i piszą w różnych zakątkach świata. Naprawdę warto je zobaczyć!

My już wiemy, że następna nasza wyprawa do ZOO Safari będzie dużo, dużo dłuższa 🙂 .

 

 

 

 

One thought on “ZOO Safari Borysew

  1. Cóż, populacja białych tygrysów/lwów istnieje jedynie w niewoli. Dlatego ogrody zoologiczne zrzeszone w organizacji, która zajmuje się ochroną dzikich gatunków białych odmian nie mają. Nie jest to ochrona a przedłużanie i tworzenie (hodowla po prostu) zwierząt które w naturze by nie przeżyły. Po to by przyniosiły konkretny dochód na sprzedaży biletów. Szkoda, że tak niewiele osób wnika w tą kwestię…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *