Zaskakujące przypadki dorastającego Kaczora Donalda

Dziś będzie coś ciekawego dla starszaków.

Ci jeszcze starsi czytelnicy z pewnością też odnajdą coś interesującego w tej opowieści. Zapewne przypomni się im ich własne dzieciństwo. (Tak było przynajmniej w moim przypadku. 🙂 Kaczor Donald to bajka, którą pamiętam z lat dziecięcych.)

Dziś będzie zabawnie, z humorem, zaskakująco i nieco zadziwiająco… Akcja będzie bowiem czasami nie do przewidzenia… 🙂

Poznajmy powieść graficzną “Przypadki młodej kaczki” od HarperCollins Polska.

Co dokładnie się tu wydarzy?

Otóż młody i ambitny Kaczor Donald mieszka z babcią, która piecze najpyszniejsze na świecie ciasta. Kaczor ją uwielbia, jednak życie na farmie, na której od dawna nic się nie dzieje jest dla niego bardzo nudne. Chce coś zmienić w swoim życiu, jednak nie bardzo wie, jak się do tego zabrać.

Widząc bilbord z kampusem Kaczogrodzkiego Regionalnego Instytutu Propedeutyki, marzy o ambitnych zajęciach na tej uczelni. Szybko jednak wraca do rzeczywistości… Bo niby jak…? On? Zwykły kaczor w takim miejscu? Ale, że niby jak ma tego dokonać…?

I tutaj akcja nabiera szybkiego tempa…

Okazuje się bowiem, że Babcia Kaczka nie ma już pieniędzy i musi sprzedać dom…

To wielki szok dla Donalda, któremu trudno się odnaleźć w nowej sytuacji…

Z pomocą przychodzi jego przyjaciółka Dolly, która niejako pomaga spełnić Donaldowi marzenie o wielkim i rozsławionym na całą okolicę kampusie.

Jak to mówią, nic nie dzieje się przypadkiem. Można dodać, że również pomyłka internetowego słownika musi się wydarzyć, żeby coś dalej działo się bez przeszkód (oczywiście z pozoru)…

I tak oto w wyniku różnych zbiegów okoliczności Kaczor Donald zostaje studentem Kaczogrodzkiego Regionalnego Instytutu Propedeutyki.

Kiedy przybywa na miejsce, wszystko poza tym, że nowe jest nieco zaskakujące…

Na szczęście poznaje nowych przyjaciół… Jednak jeśli myślicie, że dalej to już będzie zupełnie prosto, to nic bardziej mylnego…

Okazuje się bowiem, że Donald zamieszka na poddaszu bursy, gdzie przebywają wszystkie “standardowe typy”. To rzecz jasna tylko pozory, bo współlokator Donalda okażę się niezłym intrygantem i będzie chciał przejąć władzę nad światem…

Dodatkowo kumpel kaczora – gołąb – nie poradzi sobie z grą na saksofonie, Donald będzie zagrożony ze wszystkich przedmiotów, a na horyzoncie pojawi się bardzo atrakcyjna koleżanka.

Oj, będzie tutaj wiele szalonych zwrotów akcji.

Jedna zabawna sytuacja prowadzi do drugiej. 🙂

UWAGA! Na www.egmont.pl – w dniach 17-24 czerwca, przy zakupie dowolnej książki z serii Opowieść komiksowa  i wpisaniu kodu rabatowego kaczki, otrzymacie dodatkowo 7% rabatu na cały koszyk.

Te oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Przypadki młodej kaczki”

Objętość: 216 stron, oprawa miękka

Format: 148 x 210mm

Wydawnictwo: HarperCollins

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *