W przedszkolu jest bardzo ciekawie!

Czy w przedszkolu jest fajnie?

Oczywiście, że tak! Inaczej być przecież nie może!

Doskonale przekona się o tym Basia, która wprost nie może się doczekać, kiedy tak jak jej starszy brat będzie mogła wreszcie pójść do przedszkola. Otrzyma znaczek z wesołym pieskiem!

Pierwszy dzień w przedszkolu przyniesie jednak pewną niespodziankę… Otóż Basia stanowczo zmieni zdanie co do chęci chodzenia do przedszkola. Stwierdzi po prostu, że jest zwyczajnie za mała, żeby tam przebywać… Zmiana zdania będzie jednak trwać bardzo krótko, bo przecież jak wszystkim wiadomo, w przedszkolu dzieje się naprawdę dużo. Nie sposób się tam nudzić!

“Basia. Wielka księga przedszkola” od Wydawnictwa Egmont to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich przyszłych i obecnych przedszkolaków.

Książka jest podzielona na cztery główne rozdziały – cztery pory roku. Spędzimy bowiem z Basią jej pierwszy cały przedszkolny rok.

I tak jesienią wybierzemy się na poszukiwanie oznak tej pięknej pory roku. Będą też prace kreatywne z kasztanami w roli głównej. (Tutaj tata Basi na pewno zapamięta je bardzo dobrze z pewnego nocnego incydentu…)

Wtedy też do grupy Słoneczek dołączy Dżesika, która ma w zwyczaju używać aż zanadto swojej wyobraźni w różnych opowieściach… (Wynikną z tego całkiem śmieszne sytuacje.)

Będzie też pewien ważny dzień dla Karola. Otóż wypadnie mu pierwszy ząb. (A w jaki sposób? Zębowa akcja będzie połączona z jabłkiem.)

To tyle o jesieni, ale inne pory roku to również wiele ciekawych dni…

Będzie wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej i spotkanie z prawdziwym strażakiem. Tego dnia najbardziej z całej grupy nie będzie mogła się doczekać Julka. Chciałaby zostać w końcu strażaczką, kiedy dorośnie.

Będą ciekawe przedszkolne zajęcia. Na przykład rytmika, podczas której przedszkolaki poznawać będą instrumenty muzyczne i najrozmaitsze dźwięki.

Będzie przedszkolne przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Basia na ten dzień poza wierszykiem przygotuje również wymyślone przez siebie niespodzianki.

Będą Mikołajki. Oj, to bardzo wyjątkowy dzień, w którym myślimy o obdarowywaniu innych. Dzieci będą przygotowywać własnoręczne upominki, które powinny się zmieścić w pudełku od zapałek. Prezenty będą naprawdę ciekawe i pomysłowe.

A takie pudełko od zapałek możecie zrobić sami zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książce. Znajdziecie tutaj też inne kreatywne pomysły.

Ta książka to nasz ostatni hit. Czytamy już po raz drugi i nie zapowiada się, że ostatni. 🙂

Ciekawe przygody przedszkolaków są naprawdę bardzo wciągające. Jest wesoło i śmiesznie. Bardzo lubimy takie lektury!

Zainspirowane Basią… 🙂

Książkę “Basia. Wielka księga przedszkola” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Egmont znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Basia. Wielka księga przedszkola”

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Objętość: 104 strony, oprawa twarda

Format: 200 x 250mm

Wydawnictwo: Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *