Układamy słowa

Litery – coraz częściej mamy z nimi do czynienia. Poznajemy się coraz lepiej. 🙂

Ostatnio nasza ulubiona zabawa, to wymyślanie nazw przedmiotów na daną literę. Gramy w nią głównie podczas jazdy samochodem. Dla bardziej zaawansowanych polecam wymyślanie słowa na ostatnią literę wyrazu, jaki powiedział poprzedni gracz. W jednym i drugim przypadku dobra zabawa gwarantowana, a podróż szybko mija. 🙂

A jeśli o litery chodzi, pokażemy Wam dziś kreatywne zestawy Zu&BERRY do nauki pierwszych słów.

Kto powiedział, że nauka liter nie może być kreatywna?

Właśnie wtedy jest najbardziej ciekawa!

Zestawy UKŁADAM SŁOWA są dwa, dopasowane stopniem trudności do wieku dziecka.

W jednym i drugim zestawie znajdziecie mnóstwo żetonów z literami.

I) UKŁADAM SŁOWA – LITERAKI MŁODZIAKI to gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci 3+. Zestaw zawiera 50 żetonów z literami (w tym także 9 blanków) oraz 12 obrazków z przedmiotami i zwierzętami. Ich nazwy składają się z dwóch, trzech lub czterech liter. Pod każdym obrazkiem znajdują się okienka, które podpowiadają z ilu liter składa się dany wyraz.

II) UKŁADAM SŁOWA – LITERAKI STARSZAKI to gra edukacyjna dla starszych przedszkolaków w wieku 5+. Zasady grą są takie same, jednak różnicą jest długość liter w słowach namalowanych na obrazkach. Przedmioty i zwierzęta tam umieszczone zawierają cztery, pięć lub sześć liter. Jest tutaj też więcej żetonów z literami – łącznie 70 (w tym 11 blanków). Obrazków jest również 12 sztuk.

Obydwa zestawy to zestawy mocno kreatywne. Opisany przeze mnie sposób zabawy w litery to tylko jeden z nich. Kolejny to na przykład taki: wybieracie litery, które są użyte w danym słowie z obrazka, mieszacie je i kładziecie przed dzieckiem. Następnie Mały Uczeń układa z tych liter słowo.

Litery możecie też wykorzystywać do układania własnych słów. Możecie na przykład narysować obrazek i ułożyć z liter słowa, które są na nim narysowane. Litery można też położyć na różnych przedmiotach w domu – będą oznaczały pierwsze litery danego słowa. A ta nasza zabawa w słowa w samochodzie? Też się oczywiście tutaj sprawdzi. Możecie układać słowa zgodnie z zasadami tej gry.

Może macie jeszcze jakieś pomysły?

Zestaw jak widzicie mocno kreatywny i tym samym bardzo ciekawy.

Celem gry jest:

– ćwiczenie zapamiętywania,

– rozwój umiejętności odtwarzania wzrokowego oraz słuchowego symbolu literki i brzmienia głoski,

– analiza i synteza wzrokowo – słuchowa,

– rozwój mowy dziecka.

Polecamy!

Tą grę oraz inne ciekawe propozycje od Firmy Fabryka Kart Trefl – Kraków znajdziecie TUTAJ.

 

 

2 thoughts on “Układamy słowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *