Pszczoły i ich świat

To jest dopiero organizacja… Każda z nich ma swoje zadania… Każda z nich dokładnie wie, co robić i robi to najlepiej… Każda z nich troszczy się o pozostałe, a jest ich całkiem spora ilość… W jednym ulu może być ich nawet siedemdziesiąt tysięcy…

Pszczoły to niezwykle zapracowane istoty, które zadziwiają niejednego naukowca.

To dzięki ich pracy możemy zajadać pyszny miód dodając go do wielu potraw, ciast, rozgrzewającej herbaty czy smakować przepyszne kanapki.

Jesteście ciekawi, jak wygląda życie tych zapracowanych owadów?

Zachęcamy do lektury książki „Pszczoły i ich niezwykły świat” od Wydawnictwa Jedność. Zapewniam, dowiecie się z niej wielu ciekawostek.

Do świata pszczół zaprosi Was mała pszczółka, która właśnie się wygryza… To fachowe określenie wykluwania pszczoły, które następuje poprzez obgryzanie przez nią woskowej pokrywy zasłaniającej jej komórkę.

Pszczoła robotnica wygryza się z komórki po 21 dniach od złożenia jaja przez królową. Truteń potrzebuje 24 dni, a sama królowa rozwija się w 16 dni. Królowa matka składa nawet ponad 1500 jaj dziennie…

W książce opisane są najważniejsze wydarzenia z życia małej pszczółki. Jest pierwsza wyprawa poza ul, pierwsze poszukiwanie nektaru, ale też pierwsze ważne zadanie do wykonania.

Przy okazji tych wydarzeń, pojawia się wiele pytań… Czy pszczółka znajdzie drogą powrotną do ula? Czy wie, dokąd powinna polecieć? Dlaczego deszcz stanowi tak duże zagrożenie podczas wypraw poza ul? W jaki sposób skomunikuje się z innymi pszczołami?

A miód? W jaki sposób powstaje ten wspaniały przysmak?

Miód powstaje z nektaru, który pszczoły zbierają i magazynują w plastrach pszczelich.

A w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty? To bardzo ciekawy proces, który dzieje się przy okazji zbierania przez nie nektaru…

Czy zaciekawił Was świat najbardziej zapracowanych istot na ziemi?

Dla nas jest wręcz niesamowity! Ciekawostek na temat życia pszczół w tej książce jest bardzo wiele…

Wiecie na przykład, że królowa pszczół, jak na królową zresztą przystało, ma swój „dwór”? To wybrane pszczoły, które troszczą się wyłącznie o nią. Opiekują się nią, karmią i wszędzie towarzyszą.

Świat pszczół naprawdę zadziwia… Mogłabym pisać wiele…

Jeśli zaciekawił Was temat najbardziej zapracowanych istot na ziemi, koniecznie zajrzyjcie do książki „Pszczoły i ich niezwykły świat”.

Do książki dołączona jest również płyta, na której znajduje się bardzo ciekawie opowiedziana historia o życiu pszczół. Nagraniu towarzyszą odgłosy przyrody. Możecie zatem wsłuchiwać się w dźwięki i poznawać świat, który otacza te owady. Do doskonała lekcja przyrody!

“Pszczoły i ich niezwykły świat” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Jedność znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Pszczoły i ich niezwykły świat”

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec

Objętość: 32 strony, oprawa twarda

Format: 215 x 280mm

Wydawnictwo: Jedność

 

3 thoughts on “Pszczoły i ich świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *