Szukamy i liczymy.

Czy Wasze dzieci lubią wyszukiwać ukryte przedmioty na obrazkach? U nas to zawsze mega fascynujące zadanie dla całej rodziny!

Dziś polecamy właśnie coś dla Małych Poszukiwaczy 🙂

1) “Zabawy z Kasią” (wydawca AMEET Sp. z o., 10 stron) – książka z serii Lego Duplo dla dzieci 3+, ale młodsze spokojnie też sobie poradzą. U nas sprawdziła się już od drugich urodzin. Książka ma strony z twardej tektury, dzięki czemu zniesie niejedno poszukiwanie :-). I oczywiście to, co najbardziej fascynujące – obrazki składają się tylko z ulubionych klocków Lego Duplo. Do książki dołączona jest figurka dziewczynki, która oprowadza po każdej karcie. Jej oczywiście też szukamy na kolejnych stronach. W książce znajdziecie także pomysły zabaw z Kasią.

2) “Poszukaj, znajdź, policz” (wydawca Olesiejuk, 32 strony) – książka dla dzieci 3-6 lat, jest na pewno nieco trudniejsza. Też szukamy na ilustracjach różnych przedmiotów, zwierząt, ludzi. Scenki przedstawiają zwierzęta z różnych stron świata oraz sytuacje i miejsca w dużym mieście. Tutaj też na każdym obrazku ktoś się ukrywa… Zabawny ufoludek Kacper. Poszukajmy go…

Obie książki na pewno rozwijają zdolność koncentracji oraz ćwiczą spostrzegawczość Małego Poszukiwacza..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *