Rysujemy razem z Dorotką

Lubicie rysować?

Wiecie, że można tworzyć różne obrazki wykorzystując figury geometryczne? Rysowanie staje się wtedy wielką, ciekawą przygodą!

Dziś pokażemy Wam świetną propozycję dla dzieci przedszkolnych (5-6lat) oraz ich rodziców rzecz jasna. 🙂

“Dorotka – siostra Michała” – to książka napisana i zilustrowana przez Panią Jolantę Klat, która jest pedagogiem czynnie prowadzącym terapie indywidualne oraz grupowe z przedszkolakami. Autorka na podstawie książki prowadzi zajęcia już drugi rok.

A co w samej książce?

Otóż czytając lekturę poznajemy Dorotkę. To rezolutna i ciekawa świata dziewczynka, która całkiem niedawno przeprowadziła się wraz z rodzicami, bratem i psem o imieniu Kodi do domu poza miastem. Ma prawie pięć lat i chodzi do przedszkola.

Dorotka prowadzi “Album ważnych spraw”, gdzie znajdują się kartki z ważnymi wydarzeniami utrwalonymi na rysunkach. Te rysunki powstają w bardzo ciekawy sposób… Otóż składają się z figur geometrycznych. W prowadzeniu Albumu pomaga Dorotce mama.

Jest jednak coś, co wyróżnia Dorotkę… Otóż wie, jak rozmawiać z Misiem… Najpierw ratuje go, kiedy puchata przytulanka próbuje przecisnąć się przez klapę od strychu, a później prawie się z nim nie rozstaje. To prawdziwy misiowy przyjaciel

Jest jeszcze coś ważnego… Dziewczynka potrafi też rozmawiać ze zwierzętami… Poznaje zatem puchatą gąsienicę o imieniu Ślicznotka, której rysuje brokatowym długopisem drogę. Krecią mamę, dla której dzieci rysuje słońce. Sikorki, dla których wspólnie z rodzicami i bratem buduje domek, a właściwie to całe osiedle… Takich ciekawych spotkań jest wiele.

Każda przygoda Dorotki to nowa kartka w “Albumie ważnych spraw”. Rysować ją możecie wspólnie z dziewczynką. W książce znajdziecie jak krok po kroku narysować sikorkę, kaczuszkę, biedronkę, kotka. To tylko niektóre z przykładów oczywiście. Możecie też narysować robota i kwadratowy świat Dorotki. Przydadzą się kredki, flamastry, a nawet farby. 🙂

Przygody Dorotki odbywają się między innymi zimą. Jest więc pieczenie pierników i ciekawe z nimi zabawy, nie zabraknie też lepienia bałwana oraz ubierania choinki!

Jest również wielkie zdziwienie Misia, który myślał, że ktoś rozlał białą farbę po całym podwórku… Pewnie wiecie… Oczywiście, że to śnieg! 🙂

Książka, jak widzicie, to wspaniała propozycja na wspólne spędzenia czasu z przedszkolakami. Zawiera wiele wskazówek, w jaki sposób poprzez zabawę udoskonalić motorykę rąk dziecka.

Jeśli zatem pisanie szlaczków i liter jest przed Wami, koniecznie zajrzyjcie do tej lektury!

Tytuł: “Dorotka – siostra Michała”

Autor: Jolanta Klat

Objętość: 86 stron, oprawa miękka

Format: 158 x 233mm

Wydawnictwo: Impuls

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *