Wartości i dobre obyczaje

Przez ostatnie dni dużo rozmawiamy o ważnych sprawach…

Poznajemy nowe słowa, omawiamy cechy charakteru oraz odkrywamy wartości, którymi warto kierować się w codziennym życiu. Uczymy się, jak pracować nad kształtowaniem charakteru, bo praca ta wymaga wiele wytrwałości i praktyki…

Hanula bardzo chętnie uczestniczy w tych naszych ważnych rozmowach, a ja lubię ten błysk w jej oku, kiedy opowiada mi co jej zdaniem znaczą dane pojęcia. Czasami po chwili zastanowienia wyobraźnia i kreatywność biorą tutaj górę. 🙂 Dla nas to cudny czas!

Istotne pojęcia, ważne wartości… Jak je wytłumaczyć? Jak zachęcić Małego Czytelnika do wcielania ich w jego własne życie? Jak ośmielić to takiego zachowania, które czasami wymagać może również wiele odwagi…

Pokażemy Wam dziś świetną książkową propozycję, która w pełni wyczerpuje ten ważny temat.

„Księga wartości i dobrych obyczajów” od Wydawnictwa Jedność to wyjątkowa i ważna lektura, którą moim zdaniem powinien poznać każdy Mały Czytelnik.

Zacznijmy zatem od początku…

Spis treści – zawiera dużo ważnych pojęć…

Zapewniam Was, chwile spędzone z tą książką będą naprawdę bardzo ciekawe.

A jak czytać?

Odpowiedź znajdziemy w książce. Rozdziały można czytać wyrywkowo, kiedy tylko znajdziecie temat, który szczególnie Was zainteresuje. Można do książki sięgnąć w każdym momencie, w każdej sytuacji, która się wydarzyła lub ma się wydarzyć, żeby ją przeanalizować lub też do się do niej po prostu przygotować. Można ją czytać o każdej porze i kiedy tylko macie ochotę porozmawiać o ważnych sprawach…

A więc zaczynajmy! Poznajmy bliżej tę świetną książkę!

Znajdziemy w niej 42 bardzo interesujące opowiadania, których bohaterami są dzieci. Każda historia to bardzo ciekawy przykład poznania ważnych pojęć. Każda historia to również doskonały temat do rozmowy, przemyśleń i samodzielnego wyciągania wniosków.

Poznajmy kilka przykładów opowiadań.

Ważne pojęcie – ODWAGA.

Na początek wskazówki i wyjaśnienie tej cechy.

Następnie opowiadanie.

Odważny Radek, pomimo zdziwienia swoich kolegów z drużyny piłkarskiej, zaprosił do wspólnego stolika nowego kolegę Stasia. Dzięki zachowaniu Radka Staś, stał się pewny siebie w nowym towarzystwie. Dzięki odwadze Radka, obydwaj zyskali bardzo wiele – nową przyjaźń.

Koniec opowiadania to inspirujący cytat.

„Drzwi otwierają się dla tych, którzy są na tyle odważni, aby w nie zapukać.” (Tony Gaskins)

W taki właśnie sposób przedstawione są wszystkie 42 zagadnienia w tej książce.

Ważne pojęcie – PUNKTUALNOŚĆ.

Ważne pojęcie – ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Ważne pojęcie – POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.

Po zakończeniu kilku opowiadań, znajdziemy praktyczne wskazówki – ciekawy i bardzo istotny element książki. Propozycje wspólnych zabaw i zadań do wykonania. Będzie dużo śmiechu, ale pojawią się też wskazówki, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. w złości. Po wykonaniu niektórych zadań, możemy dużo dowiedzieć się o samych sobie.

Jak Wasze odczucia po przeczytaniu naszej recenzji i obejrzeniu kilku zdjęć książki?

Dla nas bez wątpienia to jedna z edukacyjnych perełek w biblioteczce Małego Czytelnika. Książka bez wątpienia bardzo ważna, która doda odwagi, wskaże właściwy sposób zachowania, wyjaśni trudne sytuacje i zachowania z codziennego życia. Pokaże, jak istotne jest kształtowanie własnego charakteru poprzez codzienne czynności. Dodatkowo ilustracje, przyciągają wzrok i zachęcają do poznawania kolejnych historii występujących tu bohaterów.

„Jeśli mamy wiele dobrych cech charakteru, zazwyczaj nasze życie jest wtedy szczęśliwe. Natomiast jeśli w naszym charakterze dominują negatywne cechy, może się to często kończyć prawdziwymi rozczarowaniami.”

 „Księgę wartości i dobrych obyczajów” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Jedność znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Księga wartości i dobrych obyczajów”

Autorzy: de Bézenac Salem i Agnes

Tłumaczenie: Karolina Tudruj-Wrożyna

Objętość: 108 stron, oprawa twarda

Format: 220 x 280mm

Sugerowany wiek: 6+

Wydawnictwo: Jedność

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *