Frania i dziwne stworki…

Te dziwne stworki znacie na pewno…

Choć może nie są dokładnie Wam znane ich imiona, to na pewno od czasu do czasu Was odwiedzają… A kto wie? Może nawet są dość częstymi gośćmi? A może nawet za częstymi? I zapewne trochę nieproszonymi…

Poznajmy bliżej te małe stworki. Są świetnie opisane w książce “Frania, Kupmi i takale” od Wydawnictwa Skrzat.

Niechcemisię – to pierwszy z nich. Jego cecha to brak chęci do robienia czegokolwiek. Ciekawa zabawa, sprzątanie, mycie zębów? Nic z tych rzeczy. Nie zrobi zupełnie nic. Po prostu mu się nie chce…

Kupmi – to z kolei wielbicielka wszelakich zakupów. Wszystko co małe, duże, bardziej lub mniej potrzebne – przyda jej się dosłownie wszystko. Odmówić jej raczej nie wypada…

Jużniemogę – to stworek znany większości dzieciom. Pojawia się zwykle w porze posiłku… Strasznie nie lubi nowych smaków.

Bojesię – to dość dziwaczne stworzonko. Duże oczy i uszy, przestraszona mina, drobniutka postura i duże trampki obklejone taśmą. Widok co najmniej wzruszający. Odwaga? W ogóle nie zna takiego słowa, co niestety przeszkadza jej w wielu sytuacjach.

Takale – to z kolei bardzo wesołe i śmieszne stworki, które są odporne na wszelkie ataki poduszek. Mają zawsze dużo do powiedzenia, zwykle nawet za dużo. I zawsze, ale to zawsze znajdą sobie jakąś wymówkę.

Te wszystkie stworki poznaje Frania – tytułowa bohaterka książki “Frania, Kupmi i takale”. Niektóre z nich przysporzą jej trochę kłopotu. Będzie musiała wykazać się nie lada odwagą i pomysłowością, żeby sobie z nimi poradzić. Tutaj wkroczą do akcji również najbliżsi. Na przykład babcia znajdzie świetny pomysł na pozbycie się Kupmi, a mama wymyśli coś ciekawego, żeby Jużniemogę więcej nie odwiedzało ich kuchni.

Ciekawi Was, co jeszcze się wydarzy?

Warto rozgryźć te małe stworki i poznać ich tajemnice!

Książka zrobiła na nas duże wrażenia. Okazało się bowiem, że to co nie do końca nazwane, a spotykane dość często tutaj przybrało pewne postacie. Wszelkie zachcianki, foszki i humorki – teraz wiemy, jak z nimi postępować, żeby natychmiast zniknęły!

“Frania, Kupmi i takale” to książka z serii MÓJ MAŁY ŚWIAT.  W skład serii wchodzi też “Artek i bardzo długi tydzień” oraz “Benio, tata i reszta świata”.

“Frania, Kupmi i takale” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Skrzat znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Frania, Kupmi i takale”

Autor: Iwona Czerkas

Ilustrator: Katarzyna Nowowiejska

Objętość: 64 strony, oprawa twarda

Format: 138x 195mm

Wydawnictwo: Skrzat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *