Dziś wiemy więcej…

Ekologia, ochrona przyrody czy poprawa losu zwierząt – to tematy tak bardzo rozległe i tak bardzo ważne! W dzisiejszych czasach nawet o wiele ważniejsze niż w latach poprzednich…

Dziś to co ekologiczne (tym samym również znacznie droższe), kiedyś było przecież normą…

Dziś problem tak dużej ilości śmieci w oceanach, kiedyś nie był tak wielki… Ludzie przemieszczali się w dużo mniejszym tempie i w znacznie mniejszej liczbie niż obecnie…

Życie w zgodzie z przyrodą, to bardzo ważna sprawa!

Bardzo dobrze o tym wie pewien chłopiec – Jaś Wiadomy – bohater książki “Jaś Wiadomy zmienia świat” od Wydawnictwa Dwukropek.

Jaś ma dziesięć lat. Mieszka z rodzicami oraz młodszą siostrą Zosią, która skończyła pięć lat. To bardzo rezolutny chłopiec, który zwraca uwagę na wiele ważnych spraw. Jest też pomysłowy i kreatywny. Pewien jego pomysł wykorzysta nawet pani wychowawczyni podczas klasowej wycieczki. Jaś to też niezły dowcipniś. Potrafi wkręcić siostrę w wiele śmiesznych sytuacji… Z tych dowcipów dowiemy się o “antywampirancie”, “kuchennej temperaturze” czy “petycji – partycji”.

Z Jasiem i jego rodziną spędzimy cały rok, towarzysząc im w różnych ciekawych wydarzeniach.

Pewnego dnia na przykład będąc na spacerze, spotkali sąsiada ze swoim psem Egonkiem. Pies biegał i wesoło witał Jasia i Zosię.

Dzieci zapragnęły mieć też swojego czworonożnego przyjaciela… Był wtedy okres przedświąteczny i rodzice wyjaśnili im, że w tym czasie schroniska nie organizują adopcji dla swoich podopiecznych. Wiecie dlaczego?

Dzieci na swojego przyjaciela będą musiały zatem jeszcze chwilę poczekać. Pod choinkę dostaną też coś, co pomoże im przyzwyczaić się do obowiązków związanych z posiadaniem psa. Macie pomysł, co to takiego?

W książce znajdziecie też umowę adopcyjną, którą w niedługim czasie będą podpisywać rodzice Jasia i Zosi. Na to, co jest tam napisane trzeba zwrócić wielką uwagę!

Prawdziwe futra, a ochrona zwierząt – to kolejny poruszany przez rodzinę temat. Mają wspólnie pewien pomysł, jak sprzeciwić się takim działaniom, w wyniku którym ginie bardzo dużo zwierząt.

W książce znajdziecie też informacje o Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych, Czerwonej Księdze Zwierząt oraz Czerwonej Księdze Roślin i Grzybów.

Zdrowa, nieprzetworzona żywność – to kolejny temat do dyskusji w rodzinie Wiadomych. Ekologiczne jedzenie z pobliskich ogródków smakuje zupełnie inaczej niż to kupione w supermarkecie. Wielokrotnie przekona się o tym cała rodzina.

Segregacja śmieci – temat na czasie. Tutaj także o nim mowa. Ważne i to dla naszego wspólnego dobra, żebyśmy wszyscy tej segregacji przestrzegali. Ma to bardzo duże znaczenie dla całej ludzkości.

Jak widzicie, z tej ksiażki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Ważnych i mający bardzo duży wpływ na nasze życie.

Globalne ocieplenie, tresowanie zwierząt  w cyrku, oszczędzanie wody, czy pracujące w fabrykach dzieci, to tylko niektóre z istotnych spraw tutaj poruszanych. Ważne tematy zostały w bardzo ciekawy sposób wplecione w codzienne, zwykłe życie rodziny Wiadomych. Pozwala to zwrócić uwagę na nasze własne postępowanie podczas zwykłej codzienności.

Pamiętajmy, że życie w zgodzie z przyrodą to również wielka korzyść dla nas samych!

Książkę “Jaś Wiadomy zmienia świat” od Wydawnictwa Dwukropek znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Jaś Wiadomy zmienia świat”

Autor: Marcin Pałasz

Objętość: 180 stron, oprawa twarda

Format: 165 x 235mm

Wydawnictwo: Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *