Z ekologią za pan brat

Dziś wyruszymy w podróż…

Będzie to ekologiczna wyprawa, podczas której poznamy otaczającą nas przyrodę. Dowiemy się też, jak postępować każdego dnia, żeby wszystkim na planecie Ziemia żyło się lepiej.

Naszymi przewodnikami będzie rodzeństwo Ida i Filip oraz kotka Szarusia i bardzo wesoły pies Pimpek.

Poznajmy dziś książki z serii AKADEMIA EKO WIEDZY od Wydawnictwa HarperCollins Polska.

I) “Nasza przyroda. Środowisko i jego ochrona.” – z tej książki dowiemy się m.in. jak długo żyją drzewa oraz w jaki sposób rosną i “rozmawiają ze sobą”. Poznamy też gatunki drzew, które są najwyższe i najniższe, gatunki ptaków i ich zwyczaje, życie pracowitych pszczół czy też polskie parki narodowe.

Będzie też ciekawa gra przyrodnicza. (W każdej książce inna.)

A na koniec czeka na nas Dyplom za zdobycie wiedzy o przyrodzie! (Z każdą inną częścią również dostępny!)

II) “Niezwykła woda. Rola wody w przyrodzie.” – ta część wprowadzi nas w świat bardzo potrzebnej w całej przyrodzie wody. A czy wiecie, że woda ma różne oblicza? Tutaj poznamy je wszystkie! 🙂 Będzie też o wędrówce wody w przyrodzie, sposobie jej oczyszczania i o wielu innych ciekawych ważnych wodnych sprawach. Nie zabraknie również interesujących doświadczeń.

III) “Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie.” – z tej części dowiemy się o wielkiej sile Słońca i ogromnej mocy wody. Będzie o tamach wodnych i ich przeznaczeniu, turbinach wiatrowych, panelach słonecznych. Nie zabraknie również informacji, w jaki sposób my sami możemy oszczędzać energię – jak się okaże, nie jest to wcale takie trudne!

IV) “Wielkie porządki. Recykling i sprzątanie świata.” – z tej części dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat właściwego sprzątania śmieci. Tak, będzie o segregacji odpadów, będziemy mogli przeprowadzić ją nawet sami! Poznamy też, w jaki sposób ze starej butelki powstaje nowa i jak przerabiany jest papier, żebyśmy mogli znowu go używać. Dowiemy się także, czy bluza, którą nosimy jesienią może powstać z przetworzonych odpadków…?

Jak widzicie cała seria to niezwykle ważny zasób obecnie potrzebnej wiedzy.

W końcu my również żyjemy na planecie Ziemia!

Seria: AKADEMIA EKO WIEDZY

Objętość: 24 strony, oprawa miękka

Format: 210 x 297mm

Wydawnictwo: HarperCollins

Te oraz inne ciekawe książki od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *