Przewodnik po górach

Lubicie podróżować? Zwiedzać ciekawe miejsca, poznawać regionalną kuchnię i zwyczaje charakterystyczne dla danego obszaru?

My – uwielbiamy! Nowe doświadczenia zdobyte podczas takich wycieczek są bezcenne!

Warto taką podróż wcześniej sobie zaplanować. Poczytać nieco o danym miejscu i wybrać punkty na naszej trasie, które koniecznie musimy zobaczyć. Oczywiście włączmy w planowanie również dzieci. Niech poczują się jak prawdziwi podróżnicy!

Dziś pokażemy Wam bardzo ciekawą książkę, dzięki której dzieci z pewnością na bardzo długo zapamiętają wyjazd w polskie góry. “Podróżownik. Tatry i Pieniny” od Wydawnictwa Dwukropek to książka – pamiętnik, która ma w sobie wiele ciekawostek…

Co w niej znajdziemy?

Mapy, opis regionów, dane geograficzne… Musimy przecież dokładnie zlokalizować miejsce wyjazdu.

Miejsce na własne zapiski dotyczące terminu wyjazdu oraz podpowiedź przy pakowaniu własnego plecaka. Warto pamiętać o wielu ważnych rzeczach, które z pewnością przydadzą się podczas wyprawy! Będzie też wiele przydatnych wskazówek m.in. jak dobrze robić zdjęcia. Bycie reporterem to przecież ważna sprawa! A kim jest reporter i czym się właściwie zajmuje? Tego dowiedzie się również z “Podróżownika”

Ciekawostki danego regionu i zdjęcia miejsc, których raczej nie należy pominąć podczas naszej wyprawy.

Informacje o przyrodzie. Przekazane w bardzo interesujący sposób – na pewno pozostaną na długo w pamięci. Czy znacie na przykład roślinkę o nazwie dziewięćsił? W dawnych czasach wierzono, że za sprawą czarodziejskich mocy potrafi leczyć aż dziewięć razy silniej niż pozostałe zioła…

Przykłady regionalnych potraw. Bardzo przydatna wiedza podczas zamawiania posiłków w restauracji. Warto spróbować lokalnych smakołyków danego regionu.

Wiele ciekawych zadań i rebusów do rozwiązania. Jest także gra! W końcu to przecież kreatywny pamiętnik!

Miejsce na własne notatki z ważne zapiski.

Miejsce na zapisanie własnych osiągnięć – warto o nich nie zapomnieć!

Naklejki, które urozmaicą nam czas spędzony z książką – pamiętnikiem oraz wiele ciekawostek, dzięki którym bardzo dobrze poznamy Tatry i Pieniny. Wiecie na przykład, że jest taka wioska, w której myje się domy? Wielkie szorowanie ścian odbywa się tam dwa razy do roku… A piękny kościół, który zbudowano bez użycia gwoździ – wiecie, gdzie się znajduje?

Zapewniam Was, że podróżowanie z taką książką to bardzo ciekawy pomysł na fantastyczną przygodę.

Dla Małych Podróżników to również świetna pamiątka z wyjazdu.

“Podróżownik. Tatry i Pieniny” od Wydawnictwa Dwukropek znajdziecie TUTAJ.

Z tej serii ukazały się również Podróżowniki, które zachęcają do poznawania innych regionów Polski oraz zagranicznych Państw.

Tytuł: “Podróżownik. Tatry i Pieniny” 

Autor: Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy od lat pokazują, że podróżowanie z dziećmi to mowy i ciekawy wymiar przygody

Objętość: 96 stron, oprawa miękka, rozkładana

Format: 165 x 235mm

Wydawnictwo: Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *