Pora na dojrzewanie…

Te książki powinni przeczytać wszyscy nastolatkowie.

Rodzice to też, moim zdaniem, bardzo dobrzy ich odbiorcy.

Bowiem…

Dojrzewanie przypomina jazdę kolejką górską, ale może też być o wiele łatwiejsze, jeśli tylko wiecie, czego się spodziewać.

A te przewodniki po procesie dojrzewania zawierają bardzo ważne porady i bardzo cenne wskazówki, jak radzić sobie z czymś, co nieuchronnie zachodzi lub będzie zachodzić w dorastającym organizmie człowieka.

Dojrzewanie to ciągłe imprezowanie hormonów w układzie krwionośnym, co w połączeniu z rozwijającym się mózgiem daje mnóstwo nowych emocji oraz uczuć.

Książki są napisane w bardzo ciekawy sposób, nie brakuje tu humoru, ale i poważnych tematów, takich jak na przykład presja społeczna i dręczenie przez rówieśników, cyberprzemoc czy wpływ telefonów i mediów społecznościowych na życie nastolatków.

  • „Dojrzewanie. Dziewczyny”

Tutaj nie zabraknie informacji na temat miesiączkowania, rosnących piersi i wyborze odpowiedniego stanika. Wypryski i trądzik oraz jak sobie z tym wszystkim radzić – będą tu cenne porady. Skąd i dlaczego bierze się brzydki zapach, pot, kurzajki, ciekawostki o  zdrowym odżywianiu, temat związków oraz miłości, czyli wszystko to, co powinna wiedzieć nastolatka.

  • „Dojrzewanie. Chłopaki”

To z kolei wkraczamy w tematy typowo chłopięce i te ogólne (również dziewczęce) widziane oczami nastoletnich chłopców. Bo przecież wypryski, trądzik, potliwość, hormonalne nastroje, związki, czy miłość to też tematy dotyczące chłopców.

Ponadto będą tu poruszone kwestie zmiany wyglądu, postrzegania i poznania własnego ciała oraz akceptacji samego siebie.

Książki „Dojrzewanie. Dziewczyny” oraz „Dojrzewanie. Chłopaki” i inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ.

Tytuły: „Dojrzewanie. Dziewczyny” oraz „Dojrzewanie. Chłopaki”

Autor: Lizzie Cox

Ilustrator: Damien Weighill

Objętość: 64 strony, oprawa twarda

Format: 160 x 210mm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *