O pewnym małym zuchu…

Kiedy za oknem śnieżny puch, a śnieg wciąż pada i pada nie sposób przejść obojętnie obok pewnej książkowej propozycji…

Klimat w niej wyjątkowo mroźny, przepiękna zimowa sceneria…

Ilustracje w tej książce naprawdę zachwycają! Do tego duży format książki. Po prostu wygląda przepięknie! Idealny picturebook.

A sama historia? Przyjaźń, rodzina, bycie pomocnym, jak również bycie tym, kto o pomoc potrafi poprosić – to wartości, które są w tej książce poruszone.

“Wilk, który się zgubił” od Wydawnictwa Zielona Sowa, bo o tej propozycji mowa, to historia o pewnym małym zuchu, który koniecznie chce być dużym, odważnym i niezależnym. Dopiero później zrozumie, że jest jeszcze małym wilczkiem, który jak każde dziecko potrzebuje opieki i pomocy dorosłych.

Wilczek należy do stada, które mieszka sobie gdzieś daleko pośród ośnieżonych gór i tam wiedzie ciekawe, ale i spokojne życie.

Pewnego dnia okazuje się jednak, że grotę, w której mieszkały wilki zajęli nieproszeni goście (jak ich zobaczycie, dojdziecie do wniosku, że także i oni bardzo pilnie potrzebowali schronienia).

Całe stado wyrusza zatem na poszukiwanie nowego miejsca do zamieszkania. Mały wilczek czuje się bardzo dojrzałym wilkiem – chce wszystkich prowadzić. Okazuje się jednak, że jest jeszcze za mały na tak duże wyzwania. Nie ma tyle siły, żeby dotrzymać kroku dorosłym wilkom i się gubi…

A wtedy?

Wtedy przeżywa różne przygody i poznaje bardzo ciekawych przyjaciół, którzy pomagają mu dotrzeć do wilczego stada. I tak z pomocą przychodzi ogromny NARWAL, PAN MORS, PIŻMOWÓŁ, ARKTYCZNY LIS, biała GĄSKA, PAN ŁOŚ I ĆMA. Każde z tych zwierząt odegra bardzo ważną rolę w znalezieniu wilczej rodziny naszego małego zucha.

Opowieść, jak się domyślacie, kończy się szczęśliwie. Wilczek odnajduje swoje stado i wszyscy są z tego bardzo zadowoleni.

Cała ta historia nauczyła jednak małego zucha bardzo ważnych rzeczy. Od teraz staje się rozsądniejszym wilczkiem, który docenia przyjaźń oraz pomoc, o którą zawsze może poprosić dorosłych.

Kiedyś przecież dorośnie i będzie odważnym wilkiem, który poprowadzi całe stado, jeśli będzie taka potrzeba.

Przepiękna książka, godna polecenia dla Małego Czytelnika. My (i nie tylko my, co widać na zdjęciach 🙂 ) jesteśmy zachwycone.

Książkę “Wilk, który się zgubił” oraz inne ciekawe propozycje od Zielonej Sowy znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Wilk, który się zgubił”

Autor: Rachel Bright

Ilustracje: Jim Field

Objętość: 32 strony, oprawa twarda,

Format: 250 x 290mm

Wydawnictwo: ZIELONA SOWA

Wiek: 4-5 lat

 

8 thoughts on “O pewnym małym zuchu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *