“Moje drzewo rodzinne”

To był bardzo ciekawy wieczór.

Były opowiadania o życiu rodzinnym – jednak trzydzieści lat temu świat wyglądał “trochę” inaczej.

Był śmiech – niektóre zdarzenia z przeszłości zdecydowanie nas rozbawiły.

Były też chwile zadumy – tak, takie historie również poruszałyśmy.

Wspomnienia – piękne obrazy, które mamy w pamięci.

A skąd pomysł na ciekawy wieczór z poznaniem rodzinnych historii?

Czytałyśmy wcześniej książkę “Moje drzewo rodzinne” od Wydawnictwa Esteri. Idealna lektura dla Młodego Czytelnika, żeby zachęcić go do poznania własnych korzeni rodzinnych.

W książce poznajemy Sarę, która za pomocą lupy odkrywa rodzinne tajemnice…

Dziewczynka mieszka z rodzicami i młodszym braciszkiem Maniusiem. Chętnie pomaga mamie w codziennym sprzątaniu zabawek braciszka – jest on jeszcze zbyt mały, żeby mógł zrobić to sam.

Ale powróćmy do tych rodzinnych tajemnic…

Czy wiecie, że ciocia Natalia, która jest siostrą taty Sary, kiedy dowiedziała się, że urodził się jej braciszek siedziała w szafie długie godziny? Dziś ciocia oczywiście się z tego śmieje, ale wcześniej raczej nie było jej do śmiechu… A wiecie dlaczego tak zrobiła?

A zielona koperta, którą tata Sary znalazł pewnego dnia w skrzynce na listy? To dopiero zagadka… Było to zaproszenie od ciotecznego dziadka na bardzo ważne rodzinne wydarzenie. Jesteście ciekawi, jaka to uroczystość?

A wiecie, że krewny Sary – wujek Ignacy jest muzykiem? Wuj Ignacy,  to syn ciotecznego dziadka właśnie. Ma on córkę Zosię, która jest kuzynką Sary. Dziewczynki bardzo się lubią i cieszą na wspólne spotkanie.

Spotkanie rodzinne to wspaniała okazja to poznania kolejnych tajemnic…

Jedna z nich bardzo zaskoczyła Sarę i dotyczyła jej samej… Otóż okazało się, że smykałkę detektywistyczną odziedziczyła po swojej prababci. Ona również, kiedy była małą dziewczynką nie rozstawała się z lupą. Prababcię Hannę bardzo ucieszyło to, że Sara, tak jak ona, lubi odkrywać tajemnice z lupą. Dzięki temu pamięć o bliskich przecież nie zaginie…

Jeśli jesteście ciekawi, jakie jeszcze rodzinne zagadki odkryje Sara, koniecznie zajrzyjcie do tej książki. Historia napisana w bardzo ciekawy sposób. Pozwoli dziecku zrozumieć pokrewieństwa, jakie występują w rodzinie – tłumaczy je w bardzo przystępny sposób.

To co zachęca do poznania tej propozycji, to również duży format książki i ciekawe, kolorowe ilustracje.

Na końcu książki znajduje się szablon drzewa genealogicznego – możecie zbudować swoje własne, poznając przy okazji rodzinne pokrewieństwa i ciekawe opowieści. A może i Wy odkryjecie jakieś ciekawe rodzinne zagadki wśród swoich bliskich?

Nam książka bardzo się spodobała. Zapoczątkowała bardzo ciekawe rozmowy… Poznałyśmy naszą rodzinę nieco bliżej i również odkryłyśmy interesujące zagadki. 🙂

Drzewo genealogiczne też narysowałyśmy. 🙂

Książkę “Moje drzewo rodzinne” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Esteri znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Moje drzewo rodzinne”

Autorzy: Anna Manso, Susana del Baño

Tekst polski: Ewa Chotomska

Objętość: 24 strony, oprawa twarda,

Format: 285 x 225mm

Wydawnictwo: Esteri

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *