Matematyka dla przedszkolaków

Matematyka dla przedszkolaka?

Oczywiście, że tak!

Powinna być na pewno bardzo ciekawa, żeby po pierwsze nie znudzić małego ucznia, po drugie zachęcić do kolejnych lekcji.

Dziś pokażemy świetne książki, z którymi nauka matematyki będzie jednym z ulubionych zajęć przedszkolaka. Seria EDUKACJA DOMOWA od Wydawnictwa Olesiejuk dla dzieci 3-6 lat to książki, które warto poznać.

  • Edukacja domowa. Matematyka – jedzenie i grafomotoryka. Poziom A (3-4 lata) – główną rolę grają tutaj zabawa i aktywność. To dzięki nim dziecko najszybciej zdobywa nowe umiejętności. W tej książce mały uczeń ćwiczy rozpoznawanie cyfr od 1 do 5. Liczy, przelicza i powtarza liczebniki. Robi to dzięki ciekawym zadaniom. Będzie dużo o przyrządzaniu posiłków. Pizza, kanapka czy owocowe szaszłyki – z jakich składników mogą być zrobione? Wszystkie zapewne zostaną bardzo dokładnie policzone!

A oto nasze talerze pełne smakołyków. 🙂

  • Edukacja domowa. Matematyka – słuchanie i historyjki obrazkowe. Poziom B (4-5 lat) – wyobraźnia i zabawa “na niby” to cechy charakterystyczne dla cztero- i pięciolatków. Ważne zatem, aby je wykorzystać również w bardzo pożytecznym celu. Wspólne czytanie historyjek i tworzenie ilustracji z wykorzystaniem zawartych w książce naklejek to myśl przewodnia tej części. Relacje przestrzenne, dodawanie, przeliczanie i klasyfikowanie – tego na pewno tutaj nie zabraknie.

  • Edukacja domowa. Matematyka i domki dla lalek. Poziom C (5-6 lat) – zerówka – ten wiek to już poważna sprawa. Wiek prawie szkolny, tak więc przygotowanie do nauki w szkole powinno być już delikatnie wdrażane do edukacyjnej zabawy. W tej części znajdują się bardzo ciekawe zadania rozwijające logiczne myślenie i rozumienie relacji przestrzennych. Pojawią się również pojęcia geometryczne i klasyfikowanie. Zadania urozmaicą dołączone do książki kolorowe naklejki.

Książki dla dzieci w wieku 3-6 lat z serii “Edukacja domowa” Pani Katarzyny Trojańskiej można wykorzystywać nie tylko w zabawie rodzinnej. Sprawdzą się również w prowadzeniu ciekawych zajęć przedszkolu.

Kilka słów o Autorce. Pani Katarzyna Trojańska to terapeuta pedagogiczny, neuropedagog oraz glottodydaktyk, z kilkunastoletnim doświadczeniem. Autorka wielu  innowacji pedagogicznych. Matematyk z pasji. Propaguje otwartą edukację budującą dziecięce poczucie wartości, która wspiera rozwój talentów.

Książki z serii “Edukacja domowa” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Olesiejuk znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: seria “Edukacja domowa”

Autor: Katarzyna Trojańska

Ilustrator: Natalia Berlik

Objętość: oprawa broszurowa, Poziom A – 30 stron, Poziom B – 30 stron, Poziom C – 40 stron

Format: 210x 295mm

Wydawnictwo: Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *