Jakiego koloru masz buty?

Dziś będzie bardzo kolorowo!

Będzie też i nauka. Poznamy kolory i pouczymy się ich nazw również w języku angielskim.

Nie zabraknie świetnej zabawy. Mała rywalizacja także wkradnie się ukradkiem.

Będzie bardzo ciekawie, bo ubierać w buty będziemy zwierzaki… Dinozaury, jednorożce, lamy, żyrafy i flamingi… Wszystkie chcą być wystrojone w inny kolor butów! Oj, czasami trzeba będzie mieć cierpliwość na wykonanie tego zadania… Kolory butów zostały bowiem pomieszane, a nasze zwierzaki założą tylko ten konkretny… Kozaki, kalosze i trampki – ruszamy zatem na poszukiwania właściwego obuwia!

Zapraszamy na recenzję gry KOLOROWE BUTY od Zu&Berry by Muduko.

W pudełku znajdziemy:

– 5 dwustronnych planszetek zwierząt,

– 40 żetonów w 9 kolorach,

– woreczek,

– instrukcję.

Liczba graczy: 2-5.

Wiek gracza: 3+.

Celem gry jest zapełnienie wszystkich pól na wybranej planszetce kolorowymi żetonami.

Planszetki są dwustronne, dzięki czemu mamy dwa rodzaje gry. DOPASUJ BUTY i DOPASUJ SŁOWA.

Rozgrywka.

I) DOPASUJ BUTY

Każdy z graczy wybiera swoją planszetkę i kładzie ją przed sobą. Zaczyna gracz, który jako ostatni głaskał zwierzątko. Z woreczka losuje jeden żeton. Jeśli ma on kolor odpowiadający kolorowi butów zwierzątka na wybranej planszetce, kładzie go we właściwym miejscu. Jeśli posiada już taki kolor butów lub w ogóle go nie ma, przekazuje żeton wybranemu innemu graczowi, który może go położyć na swojej planszetce. Jeśli żeton nie może być użyty przez żadnego z graczy – odkłada go do pudełka. Tura gracza kończy się, kiedy graczowi uda się położyć żeton na swojej planszetce. Czasami losowanie powtarza kilka razy.

W tej grze, żeby poćwiczyć nazwy kolorów można je głośno wypowiadać.

II) DOPASUJ SŁOWA – to druga gra możliwa po odwróceniu planszetek. W tym przypadku dopasowujemy kolory żetonów do nazw kolorów, również w języku angielskim. Uczymy się zatem czytać, jak również powtarzamy angielskie słówka.

Wśród żetonów znajdziemy również żetony nieprzezroczyste. Mają one moc specjalną, a mianowicie pozwalają graczowi zabrać z planszetki innego gracza żeton, którego on jeszcze nie posiada i położyć na swojej planszetce.

KOLOROWE BUTY to gra, która wymaga od małego gracza skupienia i koncentracji. Ciekawa zabawa z nauką w tle i nutką rywalizacji to świetny sposób na spędzenie letnich dni.

W grę grałyśmy już kilka razy i chętnie do niej wracamy.

Premiera gry już 10 lipca!

Tą oraz inne ciekawe gry od Zu&Berry by Muduko znajdziecie TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *