Bawimy się angielskimi słówkami

Nauka angielskiego to poważna sprawa? Oczywiście, że tak! Bo jak wszyscy wiemy znajomość tego języka w dzisiejszym świecie to już niemal standard. Daje bardzo dużo możliwości i otwiera wiele okien, za którymi kryją się bardzo ciekawe wyzwania…

Mamo, mamo…, a wiesz jak po angielsku jest Święty Mikołaj? A co znaczy “snowman”, wiesz? A wiesz, co to “gingerbread man”?

Duma dziecka bezcenna. Radość rodzica przeogromna.

A jeśli nauka w wieku przedszkolnym, to oczywiście poprzez zabawę. Jest wtedy o wiele ciekawsza!

Pokażemy Wam dziś bardzo interesujące propozycje do nauki angielskich słówek. Książki z serii POZNAJE GŁÓWKA WORDS, CZYLI SŁÓWKA od Wydawnictwa AWM przeznaczone są dla przedszkolaków rozpoczynających naukę języka angielskiego. Napisane są według nowatorskiej metody nauki, która opiera się na polskich krótkich rymowankach z wplecionymi angielskimi słówkami. Każda rymowanka, to jedno angielskie słówko – zapis w oryginale, tłumaczenie oraz transkrypcja fonetyczna.

MIASTO, CZYLI TOWN – zawiera 50 angielskich słówek zawartych w 50 rymowankach. Sami zobaczcie, jakie piękne wydanie tej książki. Z pewnością zachęci przedszkolaka do lektury. A te ilustracje… Po prostu prześwietne – bardzo kolorowe i przyciągające wzrok na długo. Można też poopowiadać tutaj sporo ciekawych rzeczy powtarzając dane słówko.

W książce znajdują się też naklejki. 45 naklejek, które obrazują odpowiednie słówka oraz 3 naklejki na stronę tytułową. Można naprawdę ciekawie się bawić angielskimi słówkami. 🙂

ZWIERZĘTA, CZYLI ANIMALS – zawiera 51 angielskich słówek w 51 rymowankach. Z wierszyków przedszkolak dowie się też wielu ciekawostek o zwierzętach. Rymowanki wzbogacają nie tylko angielskie, ale i polskie słownictwo.

Jeśli Wasz przedszkolak jest na etapie nauki języka angielskiego, to z pewnością bardzo przypadną mu do gustu książki z tej serii.

Piękne i wartościowe propozycje z pewnością warte uwagi.

Ćwiczą pamięć i koncentrację oraz rozwijają wyobraźnię.

Te książki oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa AWM znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Poznaje główka words, czyli słówka. Miasto, czyli town” oraz “Poznaje główka words, czyli słówka. Zwierzęta, czyli animals”

Autor: Katarzyna Vanevska

Ilustrator: Wojciech Stachyra

Objętość: 48 stron + 6 kartek z naklejkami

Format: 200 x 245mm

Wydawnictwo: AWM

Wiek: 4-6 lat

3 thoughts on “Bawimy się angielskimi słówkami

  1. A ja napiszę tak… my walczymy o naukę j.polskiego i węgierskiego w naszym domu. Walczymy to może mocno napisane, ale dla nas to priorytety. Nasz synek uczy się w szkole j. angielskiego, dostaje do domu czytanki angielskie i lekcje. Mieszkamy w UK. Na języki nasze narodowe nie zostaje bardzo wiele czasu… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *