Bajkowe labirynty

Dziś przeniesiemy się do świata bajek…

Będą i te nowsze, i te znane również nieco starszym (czytaj rodzicom) odbiorcom. 🙂

Przypomnimy sobie bajki wytwórni filmów Pixar oraz klasyczne filmy Disney’a.

Będzie bardzo kolorowo!

Jednak tym razem czytania nie będzie dużo… Historię bohaterów będziemy bowiem mogli ułożyć sami… Każdy z bohaterów, żeby dotrzeć do wyznaczonego celu będzie miał do przebycia całkiem zaskakującą przygodę. Na swojej drodze napotka kilka przeszkód i spotka go coś zupełnie nieoczekiwanego…

I) PIXAR. MAPY I LABIRYNTY. ZAKRĘCONA KSIĘGA ZABAW – to dziesięć kolorowych map – labiryntów, z których każda dotyczy innej bajki. Na kartach tej księgi naprawdę dzieje się mnóstwo interesujących zdarzeń. Jest dużo do opowiadania własnych historii bajkowych bohaterów. Dodatkowo wszystkie mapy – labirynty zawierają dziesięć lokacji, które jako dociekliwi detektywi musimy dość szybko odnaleźć.

Historia Chudego i Buzz’a – chcą dotrzeć do Andy’ego i pozostałych swoich przyjaciół. Jednak ta droga, choć początkowo wydawać by się mogło bardzo prosta, wcale się taką nie okaże…

Tata Nemo z kolei będzie chciał go odnaleźć. Syn został bowiem porwany przez nurka. Konieczne będzie szybkie działanie!

Tu z kolei mamy Zygzaka, który próbuje dotrzeć na spotkanie ze Złomkiem. Nie zna jeszcze zbyt dobrze miasteczka, w którym mają spotkanie – konieczna będzie zatem pomoc w dotarciu do celu.

To tylko niektóre z przykładów zagadek, jakie czekają na nas na kartach tej księgi. Każda z nich to ciekawa i zaskakująca przygoda z ulubionymi bohaterami bajek.

Na końcu księgi znajdziemy rozwiązania. 🙂

II) DISNEY. MAPY I LABIRYNTY. ZAKRĘCONA KSIĘGA ZABAW – ta księga działa dokładnie tak samo, jak poprzednia. Różnica jest taka, że zawiera mapy – labirynty dotyczące klasycznych filmów Disney’a.

Mamy na przykład Królewnę Śnieżkę, która musi uciekać z zamku. Będziemy jej pomagać dotrzeć do chatki krasnoludków.

Alicja z kolei zagubiła się w lesie, a jest umówiona z Królową Kier na partię krokieta. Koniecznie musimy pomóc jej dotrzeć na to spotkanie, zanim Królowa straci cierpliwość.

Pongo i Perdita odnaleźli w końcu swoje szczeniaki, jednak to dopiero początek tej historii… Muszą teraz dotrzeć do Rogera i Anity. Cruella de Mon będzie chciała wprowadzić tutaj trochę zamieszania. Trzeba pomóc odważnym pieskom odnaleźć właściwą drogę.

To oczywiście tylko wybrane przykłady bajek. Na kartach tej księgi znajdziemy również m.in. bajki takie jak “Dumbo”, “Król Lew”, “Mała Syrenka” czy “Pinokio.”

Księgi nas urzekły. Piękne kolorowe ilustracje i mnóstwo ciekawej zabawy. Ćwiczymy spostrzegawczość i poznajemy swoją wyobraźnię, która wielokrotnie bardzo zaskakuje. 🙂

Te oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw”, “Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw”

Objętość: 22 strony, książki kartonowe

Format: 210 x 285mm

Wydawnictwo: HarperCollins

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *