Zabawa z psem

Krótkowłose lub z długą, pięknie falującą sierścią… Małe, duże, ze stojącymi lub oklapniętymi uszami i merdającym ogonem… Milasy, przytulańce i opiekunowie…

To czworonożni przyjaciele, dla których zabawa to bardzo ważna sprawa!

Dziś bawimy się z psem! 🙂 A to wszystko za sprawą “Ta książka jest psem” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Ale uwaga! Nie będzie tylko o zabawie. O psa trzeba również dbać. Można go także nauczyć kilku komend – z pewnością sprawi mu to wiele satysfakcji (tym bardziej, jeśli nagrodzimy go smakołykiem).

Zobaczmy co teraz robi pies?

Jak widzicie piesek sobie smacznie śpi… Jest chyba bardzo wcześnie… A może uciął sobie drzemkę po obiedzie?

Obudźmy go zatem wypowiadając jego imię. Trzeba powiedzieć je po cichu, żeby się nie przestraszył. Jak ma na imię Wasz pies?

Wstał! Udało się! Na razie się przeciąga, ale z pewnością będzie chciał się pobawić… Do zabawy zachęca go jego ulubiona czerwona piłka, którą na pewno niedługo zauważy.

Ale zaraz… Czy Wasz pies potrafi reagować na słowo “siad”? Wypowiedzcie je i przekonajcie się, czy Wasz pupil dobrze zna to słowo. To bardzo ważne.

Pisałam już o czerwonej piłce? Oj, tak! Wasz pies ją po prostu uwielbia! Czasami z tej zabawy wynikają takie oto niespodzianki… Ale spokojnie, poradzicie sobie z tym wspólnie. 🙂

“Ta książka jest psem” to ciekawa i bardzo kreatywna propozycja dla młodszych dzieci. Zachęca do wspólnej zabawy podczas jej czytania. Dodatkowo uczy empatii wobec zwierząt, oswaja z ich mową ciała i pokazuje radość z posiadania czworonożnego przyjaciela.

Dla wielbicieli kotów jest również “Ta książka jest kotem”. 🙂

“Ta książka jest psem” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Ta książka jest psem”

Autor: Lorenzo Clerici

Objętość: 28 stron, książka całokartonowa

Format: 200 x 170mm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *