Wyjątkowa Emi

Dziś będzie o pewnej dziewczynce…

To Emi – kalijka źródła, która została niejako wybrana na pełnienie tej funkcji. To jej misja i przeznaczenie, z którymi wiążą się pewne ważne wyzwania. Jej działania będą mieć wpływ nie tylko na jej własne życie… Misja, którą ma do wypełnienia odegra bardzo dużą rolę w życiu całego rodu kalijów i gardów…

Poznajmy dziś bohaterkę ksiażki “Emi i źródło Ekry” od Wydawnictwa Literatura.

Emi od momentu narodzin zna swoją misję, jaką jest zdobycie cudownej wody ze źródła Ekry. Nie jest to proste wyzwanie, bowiem źródło to znajduje się na samym szczycie bardzo wysokiej, sięgającej chmur góry. Wielu śmiałków próbowało już tego dokonać, niestety bezskutecznie… Zdobyć cudowną wodę może jedynie kalij źródła…

Przed małą Emi czekać będzie wiele dni przygotowań do tej wyprawy. Dzięki decyzji starszyzny będzie mogła zamieszkać z najbliższymi i to oni przejmą odpowiedzialność za jej przygotowanie.

Decydująca rolę odegra tutaj siostra Pam, która zostanie opiekunką młodszej siostry, kiedy ich rodzicie wyjadą, żeby walczyć z gardami. Siostry, choć zupełnie różne pod kątem charakteru (Pam – spokojna i poważna, Emi – radosna i nieokiełznana), zawsze będą mogły na siebie liczyć.

Wiedzą, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym Emi, jako jedyna kalijka wejdzie na sam szczyt Ekry i uratuje cały ród od suszy i przyniesie moc uzdrawiania.

Pewnego dnia Emi dojdzie do wniosku, że jest już gotowa spróbować podjąć to wyzwanie… Jak się jednak okaże, nie będzie to zbyt dobra decyzja. Jednak to właśnie dzięki nieudanej próbie wejścia na wysoką górę pozna Tito – królewskiego syna gardów, który również potrzebuje zdobyć cudowną wodę ze źródła Ekry. W przeciwnym razie jego ród nie przeżyje dalszej suszy, a cała wyspa zamiast pięknej i zielonej stanie się jeszcze bardziej szarą i wysuszoną.

Jak dalej potoczą się losy Emi i Tito?

Czy dotarcie do cudownego źródła będzie rzeczywiście nie lada wyzwaniem dla wybranej kalijki źródła?

Czy walka między zwaśnionymi rodami w końcu się zakończy?

Jest tu wiele pytań, które z pewnością nie zostaną bez odpowiedzi po przeczytaniu tej lektury.

To bardzo ciekawa, pięknie zilustrowana opowieść o uczciwości i odwadze, o miłości i tolerancji.

Książkę “Emi i źródło Ekry” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Literatura znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Emi i źródło Ekry”

Autor: Ewa Matera

Ilustrator: Anna Łazowska

Objętość: 104 strony, oprawa twarda

Format: 145 x 205 mm

Kategoria wiekowa: 5+

Wydawnictwo: Literatura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *