Ważne ćwiczenia

Dziś będą ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń. Potrzebne będą klej, nożyczki, kredki, taśma klejąca, gumka do ścierania i masa samoprzylepna.

To będą bardzo ważne ćwiczenia. Będą dotyczyć bowiem emocji, zachowań oraz reakcji na pewne otaczające nas sytuacje i wydarzenia.

To ćwiczenia dla dzieci i poradniki dla rodziców. W bardzo interesujący sposób podpowiadają nam – dorosłym, jak przygotować dziecko na wiele typowych i dość nietypowych zdarzeń, jakie napotkają lub już napotkały w swoim życiu.

Poznajmy Nowości od Wydawnictwa HarperCollins Polska.

  • “Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić. Akceptuję, co czuję” 

Niektóre z dzieci otaczają się przyjaciółmi, znają rówieśników ze swojego podwórka, a zawieranie nowych znajomości nie stanowi dla nich żadnego problemu. Inne z kolei stoją gdzieś na uboczu, nie wiedzą, czy podejść do bawiących się rówieśników – chciałyby, ale mają pewne obawy, są nieśmiałe…

Przyjaźń – jest potrzebna każdemu, jednak przyjaciół nie jest wcale łatwo znaleźć.

Jakie cechy przyjaciela są dla mnie ważne? Czy przyjaźni można się nauczyć? Jak zachować się w nowym środowisku? Jak odbierają mnie inni rówieśnicy?

To tylko kilka z ciekawych pytań, nad którymi wspólnie popracujecie w tym zeszycie ćwiczeń. Będą też zadania z naklejkami.

————————————————————————————

  • “Kłócimy się, godzimy się. Akceptuję, co czuję” 

Chcielibyśmy pewnie czasami, żeby wokół nas była harmonia pozbawiona jakichkolwiek konfliktów i nieporozumień, prawda? A czy wiecie, że każdy człowiek ma inne upodobania, potrzeby i pragnienia? Czy rzeczywiście zupełna harmonia jest zatem możliwa? Być może tylko wtedy, kiedy to jedna z osób podporządkuje się tej drugiej? I czy wtedy ta osoba jest szczęśliwa?

Konstruktywny konflikt to niejednokrotnie dobra okazja do rozmowy i wspólnego opracowania rozwiązań, które będą odpowiadać potrzebom każdej z osób.

Jak radzę sobie z konfliktem? Czy mam jakieś swoje wypracowane metody? Jakie są sposoby na rozwiązanie konfliktu? Jak reaguję na konflikt u innych osób? Czym jest plotka? Czy może ona skrzywdzić osobę, której dotyczy? Jak odróżnić konflikt od agresji, bójki czy kłótni?

Na te i wiele innych pytań odpowiecie wspólnie z ćwiczeniami w tym zeszycie. Tutaj również znajdziecie zadania z naklejkami.

Tytuł: Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić. Akceptuję, co czuję” (1), “Kłócimy się, godzimy się. Akceptuję, co czuję” (2)

Autor: Margot Fried-Filliozat (1), Chantal Rojzman, Violene Riefolo (2)

Ilustrator: Eric Veillé (1), Isabelle SImler (2)

Objętość: 72 strony, oprawa miękka (1), 80 stron, oprawa miękka (2)

Format: 220 x 280mm (1), (2)

Te oraz inne ciekawe książki od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *