Ważna sprawa – ZĘBY!

Nie chcielibyście poczuć się czasami jak prawdziwa gwiazda…? Stanąć na scenie oświetlonej przez reflektory… A po występie zebrać gromkie brawa…

A wiecie, że tak właśnie czuje się ząb, kiedy siedzimy na fotelu dentystycznym? A to wszystko dzięki mocnej Lampie, która oświetla wszystkie zęby… Taka Lampa jest tylko w gabinecie dentystycznym…

Brzmi trafnie i ciekawie!

Najważniejszymi narzędziami w gabinecie dentystycznym są ciekawskie Lusterko, które zawsze jako pierwsze zagląda do buzi pacjenta oraz Zgłębnik, który zgłębia wszystkie tajemnice zębów.

Zajrzyjmy zatem do książki…

“Zęby” to historia dziewczynki o imieniu Pola, która przedstawiona jest w różnym okresie swojego życia. Kiedy jest malutka nie ma wcale widocznych zębów, co dokładnie sprawdza ciekawskie Lusterko.

W pewnym momencie u Poli pojawiają się białe zęby i wtedy do akcji wkracza Szczoteczka oraz Pasta, z którymi dziewczynka spotyka się odtąd każdego dnia rano i wieczorem.

Mycie zębów jest bardzo ważne, żeby wygonić bakterie, które gromadzą się w buzi wraz z resztkami jedzenia. Pola wie to doskonale.

Każdy ząb ma korzeń – bardzo podobnie jak drzewo…

Kiedy Pola dorasta coś jednak dziwnego dzieje się z zębami… Dotychczas silne i mocne zaczynają się ruszać…

Oczywiście to zęby mleczne, które robią tym samym miejsce dla jeszcze bardziej silnych zębów stałych, o które Pola również dba każdego dnia.

Pomimo tego, że dziewczynka myje zęby rano i wieczorem, w jednym z nich pojawia się ubytek… Potrzebna jest zatem pomoc narzędzi dentystycznych i mamy Poli, która jest dentystką.

“Zęby” to książka niezwykle ciekawa i wręcz idealna do przeczytania przed wizytą w gabinecie dentystycznym (nie tylko tą pierwszą). Niejednokrotnie będziemy na pewno do niej wracać.

Poza ciekawą historią o Poli poznajemy bardzo przyjazne i pomocne narzędzia dentystyczne. Dodatkowo w książce jest też wiele ciekawych informacji – poznajemy rodzaje zębów oraz to jak są zbudowane.

Gabinet dentystyczny po przeczytaniu tej książki nie będzie na pewno wydawał się taki obcy i straszny.

To przecież świetne miejsce dla zębów, które nie mogą się doczekać aż będą mogły poczuć się jak prawdziwa gwiazda. 🙂

Tę książkę oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Dwukropek znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Zęby”

Autor: Wojciech Grajkowski

Ilustracje: Wojciech Stachyra

Objętość: 32 strony, oprawa twarda,

Format: 250 x 265mm

Wydawnictwo: Dwukropek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *