Poszukiwania w baśniowych krainach…

Dziś będzie o niezwykłych poszukiwaniach…

Dlaczego niezwykłych?

Po pierwsze – bo dzieją się w bardzo malowniczych baśniowych krainach zamieszkanych m.in. przez najróżniejsze smoki, kolorowe ptaki, a nawet strojnie ubrane króliki… Nie zabraknie rzecz jasna księżniczek i rycerzy. Ale uwaga! Są też i rabusie! Przysporzą nieco kłopotów…

Po drugie – bo akcja będzie bardzo skomplikowana – pogubiło się mnóstwo przedmiotów, które wylądowały w miejscach, które nie przyszłyby Wam nawet do głowy…

Po trzecie – bo w poszukiwaniach może brać udział cała drużyna. Aż 13 osób! To akcja na wielką skalę!

Poznajmy grę “Rycerze i Rabusie” od Zu&BERRY. 🙂

Zawartość pudełka:

– 13 dużych baśniowych kart,

– 30 mniejszych okrągłych kart z przedmiotami do odszukania,

– instrukcja.

Gra dla dzieci w wieku 3+.

Duże karty mają wymiary 20x15cm. Są bardzo kolorowe i jak widzicie dużo się na nich dzieje. Karty są laminowane i posiadają wysoką jakość wykonania.

Okrągłe karty z przedmiotami do odszukania mają średnicę 6,5cm.

Zaczynamy zatem poszukiwania!

Każdy gracz otrzymuje dużą kartę. Na środku stołu kładziemy ułożone w stos obrazkiem do dołu okrągłe karty. Odkrywamy pierwszą okrągłą kartę i pokazujemy przedmiot, który się tam znajduje. Wszyscy gracze szukają go na swojej baśniowej karcie. Osoba, która odnajdzie przedmiot jako pierwsza, otrzymuje punkt w postaci tej okrągłej karty.

Gra kończy się wówczas, kiedy wszystkie okrągłe karty zostają odsłonięte. Wygrywa gracz, który uzbiera najwięcej okrągłych kart z przedmiotami.

Świetna nauka i zabawa – tak zdecydowanie można określić tą grę. Różnorodność kart przygodowych jest tak duża, że za każdym razem gra wygląda bardzo ciekawie. Latająca książka, hamburger zostawiony na murach zamku, łyżka położona w lesie, czy też piłka na dachu… To tylko niektóre z wszelakich zdarzeń, które mają tutaj miejsce… A rabusie? Uciekają rzecz jasna zabierając po drodze wielkie muffiny, apetycznego hamburgera lub ogromnej wielkości fioletowe jajo… Aż w końcu udaje się ich złapać… Rycerze doskonale radzą sobie w tej akcji.

Gra “Rycerze i Rabusie” to bardzo ciekawa wyszukiwanka, w której decydującą rolę odgrywa skupienie i spostrzegawczość. Różnorodność i kolorowa szata graficzna kart uczą dziecko odróżniać szukany przedmiot od tego, co stanowi tło. Innymi słowy uczą odróżniać tą właściwą figurę od pozostałego szumu, który dzięki skupionej uwadze  zostaje stopniowo wyciszony. Tego typu ćwiczenia percepcyjne doskonale stymulują mózg do dalszego rozwoju.

Karty przygodowe można dodatkowo wykorzystać do wspólnych opowieści, które możemy stworzyć sami z dzieckiem. Jest tutaj naprawdę dużo do opowiadania. Na pewno nie będą to nudne opowieści.

Nasze rozgrywki były trzypokoleniowe i bardzo ciekawie umiliły nam czas Świąt Bożego Narodzenia. Były: skupienie, uwaga i rywalizacja… Było też bardzo wesoło! 🙂

Tą grę oraz inne ciekawe propozycje od Firmy Fabryka Kart Trefl – Kraków znajdziecie TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *