Uczymy się z Peppą

Czy jest tutaj ktoś, kto nie zna świnki Peppy?

Chyba nie…!! 🙂

My poznałyśmy rodzinkę świnek już jakiś czas temu i nadal chętnie wracamy do bajek i książek o tej rodzince. A odnośnie książek właśnie…

– na początku były kartonowe, z małą ilością tekstu…

– -później tekstu było coraz więcej, wkroczyły do akcji również malowanki…

– aż pojawiły się zadania do rozwiązania, pisanie literek, zgadywanki i nieco trudniejsze malowanki.

Wszystkie te nasze książkowe fazy przerabiałyśmy i przerabiamy nadal właśnie z Peppą. To nadal jedna z ulubionych bajek Hanuli.

Pokażemy Wam dziś ciekawą propozycję dla przedszkolaka, który tak jak Hanula jest już w tej trzeciej książkowej fazie. 🙂

„Poznaję świat Peppy. 500 naklejek” – to książka z wieloma ciekawymi zadaniami, które na pewno nie znudzą przedszkolaka.

Ale zacznijmy od początku… Naklejki, naklejki, naklejki!! Jest ich w książce całe mnóstwo! 500 sztuk, zobaczcie sami… 🙂

Są wśród nich naklejki do wykorzystania przy rozwiązywaniu zadań, ale też i takie, które dzieci mogą wykorzystać na własne potrzeby. U nas te własne potrzeby to z reguły nagrody dla przedszkolaków, których naucza Hanula (a, że lalek i miśków trochę mamy, to i naklejek u nas zwykle deficyt…) lub prace plastyczne z naklejkami w roli głównej.

Książka podzielona jest na trzy główne części. Pierwsza KOLOROWANKI. Razem z Peppą poznajemy różne zawody. Dodatkowo uczymy się pisać literek i kolorujemy obrazek według właściwej naklejki.

Cześć druga ZADANIA DLA ZUCHA. Tutaj znajdziemy szereg różnych zadań. Ćwiczymy m.in. liczenie i rozwiązujemy zagadki logiczne.

Trzecia część PODRÓŻE PEPPY. Ciekawe zadania związane z podróżowaniem. Temat jak najbardziej na czasie. 🙂

Jak widzicie, w książce dzieje się tyle ciekawych rzeczy, że zapewne żaden przedszkolak nią się nie znudzi. Sposób przedstawienia łamigłówek i zadań do wykonania jest tutaj rewelacyjny! Kolorowe strony, znani bohaterowie i oczywiście naklejki, które na pewno zachęcą do przerobienia całej książki.

Tytuł: “Poznaję świat Peppy. 500 naklejek”

Objętość: 48 stron, oprawa miękka

Format: 190 x 240mm

Wydawnictwo: Media Service Zawada Sp. z o.o.

Tą książkę oraz inne ciekawe propozycje od Media Service Zawada Sp. z o.o. znajdziecie TUTAJ.

 

6 thoughts on “Uczymy się z Peppą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *