Tajemnicze opowieści

Dziś zabierzemy Was w podróż…

Będzie to podróż literacka, w której nie zabraknie momentów melancholii i wzruszeń. Wesołe zdarzenia oraz radość rzecz jasna również się tu pojawią.

To bardzo ciekawa lektura na długie jesienne wieczory. Tym bardziej, że jedna z książek nawiązuje do tematyki Świąt Bożego Narodzenia.

Sugerowany wiek czytelnika to 8 lat.

  • „Złota gwiazdka”

To opowieść o pewnym chłopcu, o imieniu Antek. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które chłopiec wraz z rodziną ma spędzić w domu cioci i wujka. Okazuje się jednak, że ten czas dla chłopca wcale nie jest taki radosny…Wszyscy pochłonięci są świątecznymi przygotowaniami oraz opieką nad nowym braciszkiem, dlatego też Antek czuje się nieco zepchnięty na boczny tor. Nie może zrozumieć, dlaczego mama poświęca małemu braciszkowi tak dużo czasu i w ogóle nie interesują jej jego ważne sprawy.

Pewnego dnia, chłopiec spotyka kogoś w pobliskim lasku… Ten ktoś wydaje się niezwykle tajemniczą osobą. Zagadkę nieznajomej dziewczynki pomaga Antkowi rozwiązać jego kuzynka.

Kim okaże się owa nieznajoma?

Co ciekawego wymyślą Antek wraz z kuzynką?

Czy chłopiec zrozumie zachowanie mamy? Być może będzie tu potrzebna bardzo szczera rozmowa…?

Tytuł: „Złota gwiazdka”

Autor: Emilia Kiereś

Ilustrator: Małgorzata Musierowicz

Objętość: 128 stron, oprawa miękka

Format: 162 x 215mm

—————————————————————

  • „Srebrny dzwoneczek”

To opowieść o Marysi, która od września zaczyna swoją przygodę ze szkołą. Obawia się nieco pierwszej klasy, to przecież zupełnie nowe dla niej środowisko. Na razie przed nią jeszcze wakacje. Jednak zupełnie inne niż dotychczas. Wyjeżdża bowiem sama do cioci na wieś. Mama dziewczynki niedługo urodzi jej braciszka i nie może już podróżować.

Okazuje się, że wakacje w zupełnie zwyczajnym miejscu nabierają całkowicie magicznych kolorów. Marysia poznaje tam mieszkankę pewnego białego domku. To tajemnicza Pani Wróżka…

To nie jedyna osoba poznana przez dziewczynkę… Ktoś zza żywopłotu bacznie ją będzie obserwował…

Kim okaże się ta osoba? Czy Marysi uda się z nią zaprzyjaźnić?

Jaką niespodziankę ma dla całej rodziny ciocia Ania?

Czy Marysi uda się oswoić Złotookiego?

Tytuł: „Srebrny dzwoneczek”

Autor: Emilia Kiereś

Ilustrator: Małgorzata Musierowicz

Objętość: 128 stron, oprawa miękka

Format: 162 x 215mm

To ciepłe opowieści, w których niejednokrotnie magia przeplata się z rzeczywistością. To historie, które poruszają również bardzo ważne dziecięce sprawy.

Te oraz inne ciekawe książki od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *