Skąd wzięła się kupa…?

Dziś zajrzymy wewnątrz każdego z nas…

Brzmi tajemniczo?

A jakże! W końcu to, co dzieje się w naszym organizmie to wielka i skomplikowana sprawa!

Będziemy dziś przyglądać się dokładnie jak wygląda proces trawienia. Oj będzie działo się tu mnóstwo ciekawych rzeczy!

Poznajmy dziś książkę “Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Zobaczcie, jak bardzo złożony jest nasz układ pokarmowy! Bez wątpienia przyda się dobrze sporządzona mapa. I jeszcze moc Mądrego Manitou!

W tą niezwykłą, nieoczekiwaną i czasami również niebezpieczną podróż zabierze nas mała czekoladowa pastylka. Znacie? Oj, na pewno! Każda zjedzona przez Was kolorowa mała przekąska również odbywa taką samą pokręconą (niejednokrotnie) drogę, żeby wydostać się z powrotem na świat w nieco innej, dość nielubianej postaci…

W postaci kupy rzecz jasna…

Tak to ona, we własnej osobie! 🙂

Ale od początku…

Mała kolorowa pastylka najpierw musi trafić do pewnej oazy, która nigdy nie wysycha…

Trafia tam przy pomocy silnej dłoni Siedzącego Byka (przedstawiciela ludzkiego gatunku). 🙂 Przed małą, czekoladową drażetką otwiera się wielka jaskinia z bardzo twardymi białymi skałami… Co dalej?

To miejsce wydaje się całkowicie dziwne, ale też bardzo piękne… Uroku dodają mu bowiem spływające po bokach wielkie wodospady śliny.

Mała pastylka nie jest tu jednak sama… Na niedalekiej prerii spotyka bowiem pewne zwierzę. To Liżący Język – część ciała służąca do lizania i mówienia. Zwierzę okazuje się niezwykle przyjazne i proponuje czekoladowej pastylce dalszą podróż. Nie ma ona absolutnie pojęcia, że kiedy rozsiądzie się już wygodnie na zwierzęciu z licznymi wypustkami, rozpocznie się prawdziwe rodeo! To jednak dopiero początek tej fascynującej wędrówki.

Dalej będzie równie ciekawie i zaskakująco!

Mała pastylka spotka bowiem przedstawicieli plemienia śliny. Urocza Lipaza oraz Ptialina – wódz enzymów z plemienia Amylazy przywitają ją ciepło i wyjaśnią co napotka podczas dalszej wędrówki.

Mała pastylka (w nieco odmienione już postaci – stopniowo jest przecież trawiona – uwielbia ten proces) przemierza bardzo skomplikowaną drogę. Przyda się jej nawet mapa.

Cały czas poznaje kogoś nowego.

Będzie zatem spotkanie z Bułą…

I Wszechmocną Wątrobą…

Będą liczne obozy, plemienia, rozbite tipi, tomahawki, rytuały, a nawet cuda!

A to wszystko po to, żeby w końcu trafić Zwieracza Zewnętrznego. To prawdziwe drzwi do znanej wszystkim krainy światła…

Byłam bardzo ciekawa tej ksiażki, odkąd o niej usłyszałam. I cóż… Dobrze, że ją mamy! Ciekawa, zaskakująca, przepełniona humorem i interesującą wiedzą…

Młodszej Czytelniczce (lat prawie 6) również przypadła do gustu. Słuchała z wielkim zaciekawieniem, może trochę niedowierzaniem…

Ale tak! To wszystko dzieje się w naszym organizmie!

“Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy”

Autor: Milada Rezková

Ilustratorzy: Jakub KašeLukáš Urbánek

Objętość: 176 stron, oprawa twarda

Format: 200 x 254mm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *