Robimy smoothies

Dziś będzie zdrowo i kolorowo!

Będziemy robić smoothies! Lubicie?

Kolejka klientów przed naszą furgonetką będzie naprawdę duża… Całe szczęście mamy zapas zdrowych owoców i dwa blendery.

Kombinacje będą najsmaczniejsze i najbardziej soczyste!

Ten, kto zrobi najwięcej smoothies – wygrywa!

A więc zaczynamy!

Przyjrzyjmy się dziś grze SMOTHIES od Wydawnictwa Muduko.

W pudełku znajdziemy:

  • 1 bloczek z arkuszami,
  • 7 kości,
  • 4 ołówki,
  • instrukcję.
  • Liczba graczy: 1-4 osób.

Wiek gracza: 10+.

Czas rozgrywki: 30 minut.

Przygotowanie:

Denko oraz wieczko pudełka kładziemy obok siebie na środku stołu w taki sposób, aby stykały się ze sobą dłuższymi krawędziami. Będą to blendery. Jeden okrągły i jeden kwadratowy.

Wszystkie 7 kości kładziemy obok blenderów.

Każdy gracz bierze dla siebie jeden kolorowy arkusz i ołówek. Zapisuje na arkuszu minimalną liczbę pól, które musi skreślić w danym kolorze, ażeby zdobyć punkty za ten kolor na koniec gry. Liczba ta jest uzależniona od liczby graczy.

Gramy!

Grę rozpoczyna osoba, która jako ostatnio korzystała z blendera. Gra toczy się w turach, a każda tura to dwie fazy.

Faza 1 – Gracz Aktywny.

Bierze wszystkie kości do ręki, unosi dłoń powyżej środka blenderów i upuszcza kości. Wszystkie kości powinny upaść do blenderów. Jeśli któraś z nich wypadnie poza lub w jednym blenderze znajdować się będzie mniej niż dwie kości, gracz powtarza rzut.

Po prawidłowym rozrzuceniu kości, gracz wybiera jeden z blenderów i skreśla w odpowiednim rzędzie (okrągłym lub kwadratowym) na arkuszu tyle pól, ile kostek znajduje się w tym wybranym blenderze.

Następnie gracz wskazuje dowolną liczbę kości z wybranego blendera, sumuje ich wartość i skreśla w odpowiedniej kolumnie pola w kolorach kości, które wybrał.

Faza 2 – Gracze pasywni

Pozostali gracze wybierają jedną z kości, których nie wybrał gracz aktywny i skreślają na swoich arkuszach pole odpowiadające liczbie i kolorowi wybranej kości. Gracze pasywni mogą wybrać tą samą kość, ale nigdy nie skreślają pól w swoich rzędach blenderów.

Bonusy:

Jeśli łączna wartość wybranych przez gracza kości wynosi 7, wówczas oprócz skreślenia właściwych pól w kolumnie 7, może on skreślić dodatkowo pole w dowolnym kolorze i dowolnej liczbie. Jeśli łączna wartość wybranych przez gracza kości wynosi 14, może on skreślić dodatkowe dwa pola.

W grze występuję również POLA SPECJALNE.

Pole z Gwiazdą – kiedy gracz skreśli to pole, musi natychmiast skreślić pole bezpośrednio do niego przylegające (jednak nie po przekątnej).

Pola Premii – kiedy gracz skreśli Pole Premii, natychmiast otrzymuje właściwa Premię. Dzięki Premiom można np. wybrać dodatkową kość z blendera i dodać jej wartość do wybranej już wcześniej kości, zmienić dla siebie kolor jednej z wybranych kostek i zmodyfikować całkowitą wartość swoich kości o wskazaną liczbę.

Grę wygrywa gracz z największą liczbą punktów za swoje smoothies.

W grę można grać również w Wariancie SOLO – bardzo przydatne dla poćwiczenia techniki gry.

I jak Wam się podoba?

Uff… Kolejka gości obsłużona, każdy ma już swój zdrowy owocowy koktajl!

Gra SMOOTHIES to niezwykle kolorowa grafika i bardzo interesujące zasady. Gra przyciąga już na pierwszy rzut oka. Później wciąga… Zapewniam! 🙂

Tą grę oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Muduko znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *