Przyjaciółki na dobre i na złe

Dziś będzie o przyjaźni…

Przyjaźni nieco zwariowanej, czasami mocno zadziwiającej i niejednokrotnie wymagającej wielu przedziwnych poświęceń… 🙂

Przekonajcie się sami…

Poznajmy dziś prawdziwe przyjaciółki na wszystko co dobre i na wszystko co złe. To Lilka i Pestka z ciekawej serii książek NIEROZŁĄCZKI od Wydawnictwa HarperCollins Polska.

Będzie śmiesznie i zaskakująco. Czasami nawet trochę strasznie, ale tylko przez chwilę. Z tymi dziewczynkami nie sposób się nudzić.

I) “Nierozłączki. Skazane na balet” 

Czy balet to prawdziwa okazja do skakania wysoko, czasami też kopania i noszenia ciekawych kostiumów? Tak myślą przyjaciółki Lilka i Pestka i z tego właśnie powodu chcą zapisać się na naukę baletu. Mają zgodę rodziców, jednak warunkową – muszą wytrzymać w swoim postanowieniu cały semestr! Wszystko może i by było nieco łatwiejsze, gdyby nie pomysł nauczycielki, żeby dziewczynki podczas wielkiego występu na scenie grały rolę Dwóch Wesołych Kałamarnic!

Jak uniknąć losu, na który zostały niejako skazane? Uwaga – będzie szkolna wycieczka do oceanarium, która podsunie przyjaciółkom pewien pomysł…

II) “Nierozłączki. I jak tu być grzeczną?” 

Czy bycie grzeczną jest warte tylu poświęceń? Takie pytanie zadaje sobie właśnie Pestka, której ostatnio przychodzi to z wielkim trudem… Zupełnie innego zdania jest z kolei Lilka, która poprzez grzeczność chciałaby zyskać nawet miłość dzikich zwierząt…

Czy pomysły przyjaciółek okażą się skuteczne w oswojeniu ptaków, biedronek i innych stworzeń? Co ze znajomymi dziewczynek? Jak spodobają się im wymyślone przez nie pomysły?

Seria o Lilce i Pestce polecana jest dla dzieci w wieku 8+.

Te oraz inne ciekawe książki od Wydawnictwa HarperCollins Polska znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: Nierozłączki. Skazane na balet”(1), “Nierozłączki. I jak tu być grzeczną?”(2)

Autor: Annie Barrows

Ilustrator: Sophie Blackall

Objętość: 136 stron(1), 128 stron(2), oprawa miękka

Format: 148 x 210mm

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *