Przygody dwóch odważnych sióstr

Anna, Elsa, Olaf, Kristoff oraz Sven – to bardzo dobrze nam znani bohaterowie pewnej bajki… Pewnie i Wam nie muszę ich przedstawiać… 🙂

Kraina Lodu – bajka, która tak spodobała się dziewczynkom, że niemal każda chciałaby zostać Elsą lub Anną. Chłopcom przypadł do gustu z kolei dzielny i pomysłowy Kristoff.

U nas oczywiście swego czasu też zapanowała tzw. “moda na Elsę”… Suknia z Elsą wisi w szafie (jest nawet piękny lśniący warkocz, za pomocą którego można wyczarować Elsową fryzurę), piosenka “Mam tę moc” oczywiście znana i śpiewana nie wiem ile razy, a książki z opowieściami o dwóch odważnych siostrach leżą na półce (sięgamy po nie całkiem często).

I otóż śpieszę z informacją, że tzw. “moda na Elsę” znów powróciła! 🙂

To wszystko za sprawą drugiej części bajki o przygodach królowej Elsy i księżniczki Anny. A jeśli bajka to rzecz jasna książki, obok których wielbiciele Krainy Lodu nie przejdą obojętnie.

Dziś pokażemy Wam komiksy!

Nakładem Wydawnictwa Egmont ukazały się już dwie części komiksowych przygód mieszkańców Arendelle.

I) “Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie”

To pierwszy album tej serii.

Główna bohaterka – księżniczka Anna marzy, aby dokonać czegoś wyjątkowego, w czym doskonale się sprawdzi i co będzie miało pozytywny wpływ na całe królestwo… Księżniczka postanawia zatem bardzo dokładnie poznać różne wykonywane w Arendelle zawody… Towarzyszy jej dzielna Mari, którą poznaje przy okazji wtargnięcia na ulice miasteczka dzikiego daniela…

Anna wraz z Mari pracują zatem w dyskoncie wielobranżowym “Pod ciupagami”, kiedy Oaken wybiera się na zjazd rodzinny i zostają przyjęte do pracy w piekarni braci Waffle. Jak sobie poradzą? Jesteście ciekawi?

Bardzo trudne i ważne zajecie jak się okaże dopiero przed nimi… Stawią bowiem czoła prawdziwym porywaczom statków…

A Elsa? Co w tym czasie będzie robić królowa? Przed nią również ważne zadanie… Czeka ją rozwikłanie zagadki zniszczenia rezerwatu przyrody oraz złagodzenie konfliktu z sąsiednim państwem…

Jak poradzą sobie w nowych sytuacjach dzielne siostry i co jeszcze wydarzy się w Arendelle? Czy zostanie przywrócony pokój?

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Kawaii Creative Studios

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Objętość: 80 stron, oprawa miękka

Format: 170×260

II) “Kraina Lodu. Droga do domu”

To drugi album o przygodach bohaterów Arendelle.

W królestwie Snoob niebawem będą się odbywać dożynki. Zaproszenie dotarło do Krainy Lodu. Anna i Elsa są gotowe, żeby wyruszyć w drogę.

Okazuje się, że Snoob to miejscowość oddalona bardzo daleko od Arendelle. Pomimo tego dzielne siostry nie rezygnują z wyprawy. Dodatkowo dowiadują się, że ich oddany przyjaciel Kaj stamtąd pochodzi i mieszka tam jego brat, z którym nie miał kontaktu od wielu lat…

W podróż pełną przygód wyruszają zatem nie tylko Elsa, Anna, Kristoff, Sven i bałwanek Olaf…

Przyjaciele po drodze spotykają też bardzo ciekawych podróżników, którzy wyświadczą im pewną ważną przysługę…

Czy na dożynki dotrą wszyscy w komplecie? Co wydarzy się po drodze do Snoob? Jak poradzą sobie wszyscy podczas tak długiej i wyczerpującej podróży?

Wiele ciekawych wątków kryje w sobie każdy komiks.

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Eduardo Francisco i Kawaii Creative Studios

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Objętość: 68 stron, oprawa miękka

Format: 170×260

Ważna rzecz – scenarzysta albumów Joe Caramagna to autor scenariuszy, rysunków oraz oprawy literniczej wielu amerykańskich komiksów. Głównie do publikacje wydawnictwa Marvel. Z kolei Eduardo Francisco to rysownik brazylijski, który jest twórcą ilustracji do przygód Supermana i Conana.

Propozycje te polecamy wszystkim wielbicielom Krainy Lodu.

Te oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Egmont znajdziecie TUTAJ.

PS. Pewnego wieczoru książki zniknęły z naszej półki… Po przeprowadzonym śledztwie dotarłyśmy to sypialni, a tam – mój mąż z komiksem w ręku. Przyłapany!

“No co… przecież ja też lubię komiksy…” – usłyszałyśmy…

Potwierdzamy zatem – dorosłym również się spodobają! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *