Poznajemy pory roku z Fenkiem

“Dzisiaj będzie wiosna, albo nie… lato, albo może zima…” – zdecydowanie mojej Hanuli od jakiegoś czasu mocno mnie zadziwia. Chociaż ponoć zupełnie niepotrzebnie, bo podobno jest jak to mówią “toćka w toćkę” jak moje… 🙂

No i oczywiście, jak to zwykle z nami bywa przeczytałyśmy i o wiośnie, i o lecie, zimie i jesieni od razu. I tak w jeden wieczór poznałyśmy wszystkie pory roku z “Przygód Fenka”

Z racji tego, że książeczki zawierają pytania pod tekstem, które zachęcają do rozmowy, naszym dyskusjom nie było końca…

O czym dokładnie opowiada seria Pory roku?

“Skarby jesieni” – razem z Fenkiem poznajemy m.in. sad, nazwy drzew owocowych, znajdziemy tu ważne informacje dotyczące powstawania owoców oraz co dobrego i zdrowego można z nich zrobić jesienią. Dowiemy się też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

“Zabawy na śniegu” – dowiemy się, skąd bierze się śnieg oraz poznamy różne kształty płatków śniegu. Będziemy wymieniać różne części zimowej garderoby i uwaga… utrwalimy też kolory.

“Wiosna w ogrodzie” – poznamy prace, jakie wykonuje się w ogrodzie wiosną, nie będą nam również obce nazwy i przeznaczenie ogrodowych narzędzi. Dowiemy się, co to znaczy, że “rośliny są pod ochroną” i co z tego wynika.

“Lato nad morzem” – razem z Fenkiem nauczymy się zasad bezpieczeństwa na plaży. Dowiemy się, na czym polega praca ratownika i jakich używa sprzętów, żeby nad wodą wszyscy czuli się bezpiecznie. I jeszcze ważna rzecz! Krem do opalania – dowiemy się, dlaczego należy go używać.

Na końcu każdej książeczki znajdziemy też ciekawe propozycje spędzania czasu – m.in. gry i zabawy, które możemy zorganizować z dziećmi w domu.

Przeczytamy również wypowiedź specjalisty w danej dziedzinie, która z pewnością da nam wskazówki do odpowiedzi na pojawiające się po lekturze pytania dziecka.

Dodatkowo na stronie www.fenek.pl w zakładce “Materiały do pobrania” znajdziecie też malowanki z bohaterami opowiadań. Są tam również gotowe scenariusze do zajęć przedszkolnych oraz karty pracy – ciekawe zadania, dzięki którym dzieci utrwalą sobie poznany materiał.

Więcej informacji na temat walorów edukacyjnych książek “Przygody Fenka” znajdziecie w moim wcześniejszym wpisie TUTAJ.

Nasza przygoda z Fenkiem i poznawaniem pór roku oczywiście się nie kończy. Jeszcze przed nami malowanki i ciekawe rebusy… Widziałam też labirynty… Będzie na pewno ciekawa zabawa. 🙂

Liczba stron: 22, oprawa miękka

Format: 216 x 216

Wydawnictwo: Sobik

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *