Poznajcie sympatyczną czarownicę Petronelę…

Czy w dniu urodzin przyjaciela można przygotować dla niego przyjęcie niespodziankę? – No cóż… Można, oczywiście. Byłoby mu zapewne bardzo miło z tego powodu.

Czy można podarować przyjacielowi urodzinowy upominek który sprawi, że będzie podskakiwał z radości? – Można oczywiście… Nawet trzeba… Byłoby mu zapewne bardzo miło z tego powodu.

A czy przy okazji przygotowań do przyjęcia urodzinowego można zupełnie przypadkiem zostać zamienionym w wiewiórkę, w której dodatkowo nikt nas nie rozpoznaje? – Czy wiecie, że i takie rzeczy są możliwe? Przytrafiają się one Petroneli z Jabłoniowego Sadu, bohaterce książki „Petronela z Jabłoniowego Sadu. Niespodzianka dla Lucjusza” od Wydawnictwa Esteri.

A kim jest Petronela? Jeśli nie wiecie, zaraz Wam wszystko opowiemy. 🙂

Petronela, to urocza czarownica, która mieszka w jabłonkowym domku. Zna się ona na czarach jak nikt inny w Jabłoniowym Sadzie. Często przecież z nich korzysta.

W Jabłoniowym Sadzie zbliża się wyjątkowy dzień… Niebawem przyjaciel sympatycznej czarownicy Lucjusz (chrząszcz jelonek rogacz) będzie miał urodziny. Petronela szykuje dla niego przyjęcie niespodziankę.

Rozpoczynają się zatem przygotowania…

Najpierw listy, w których będą zaproszenia napisane przez magiczne pióro. Do adresatów dotrą również za pomocą czarów… Rozniosą je wezwane zaklęciem dmuchawce… Jedynie Lilce i Leonowi Kuchniopożarskim Petronela wręczy zaproszenie osobiście. Bliźniaki są jej sąsiadami – mieszkają na przeciwko jabłkowego domku, w domu młynarza.

Później sprawdzenie jak idą przygotowania  wyjątkowego prezentu dla Lucjusza przez jabczastych sznuraków… Tutaj Ogórczasty Kapelusznik i Myszopłochowy Kieł mają wszystko pod kontrolą.

I wreszcie wyczarowanie maślanych rożków z syropu żołędziowego  z posypką, które tak bardzo uwielbia chrząszcz jelonek. I tutaj pojawia się pewien problem… Petronela wypowiadając zaklęcie, w wyniku niespodziewanej wizyty przyjaciela, myli słowa. Na skutek pomyłki czarownica zamienia się w …. wiewiórkę… I w dodatku nikt jej nie rozpoznaje…

Jakie będą dalsze losy Petroneli? Kto jej pomoże z powrotem stać się czarownicą? I przede wszystkim, czy urodzinowe przyjęcie Lucjusza dojdzie do skutku?

Na te i inne pytania znajdziecie oczywiście odpowiedź w książce. Interesująca opowieść o dość nietypowym świecie w Jabłonowym Sadzie, która z pewnością zainteresuje Młodego Czytelnika. Przygody Petroneli mogą niejednokrotnie nas zaskoczyć…

Książkę uzupełniają kolorowe i ciekawe ilustracje, które zachęcają do jej poznania  już od pierwszych stron.

Opowiadań o Petroneli jest kilka – my poznałyśmy dopiero jedno z nich, ale na pewno poznamy też i inne przygody sympatycznej wiedźmy.

Książkę “Petronela z Jabłoniowego Sadu. Niespodzianka dla Lucjusza” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Esteri znajdziecie TUTAJ.

 

Tytuł: “Petronela z Jabłoniowego Sadu. Niespodzianka dla Lucjusza”

Autorzy: Sabine Städing, SaBine Büchner

Ilustracje: SaBine Büchner

Tekst polski: Urszula Pawlik

Objętość: 60 stron, oprawa twarda,

Format: 147 x 219mm

Wydawnictwo: Esteri

6 thoughts on “Poznajcie sympatyczną czarownicę Petronelę…

    1. Polecamy, kolorowe ilustracje to dodatkowy atut tej książki z serii o Petroneli. My z kolei innych nie czytałyśmy, ale pewnie po nie sięgniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *