Poszukiwania dinozaurów…

Dziś coś dla prawdziwych fanów prehistorycznych wielkich gadów…

Jeśli i u Was temat dinozaurów pojawia się dość często w domowych rozmowach, ta gra może Was zaciekawić. 🙂

Znajdziecie w niej wiele ciekawostek o tych przeogromnych stworzeniach. Miło spędzony czas i świetna zabawa gwarantowane!

Poznajcie rodzinną grę MEMOZAURY od Zu&BERRY.

Zawartość pudełka:

– 32 kafelki dinozaurów,

– 15 kart z ciekawostkami na temat dinozaurów.

Liczba graczy 2-5. Gra dla dzieci w wieku 4+.

W grę można bawić się w zróżnicowany sposób. Są aż trzy jej warianty.

Wariant I – Zbieraj dinozaury (dobieranka edukacyjna)

Kafelki dinozaurów mieszamy i kładziemy na stole obrazkami do dołu. Każdy z graczy odwraca po kolei jeden kafelek. Jeśli znajdzie na nim całego dinozaura, kładzie kafelek przed sobą. Jeżeli na kafelku znajduje się jedynie fragment dinozaura, odwrócony obrazkiem do góry kafelek kładzie na środku stołu. Po odnalezieniu przez niego lub innego gracza kafelka z kolejnym fragmentem tego dinozaura, dokłada go do niego. W przypadku odkrycia kafelka z fragmentem innego dinozaura, kładzie go również na środku stołu czekając na odkrycie kolejnych pasujących fragmentów. Kiedy gracz dołoży ostatni fragment danego dinozaura, zabiera wszystkie kafelki, które go tworzą.

Gra kończy się, kiedy wszystkie kafelki zostaną odkryte. Wygrywa gracz, który zebrał ich najwięcej.

Zbudowane dinozaury możemy odszukać również na dołączonych kartach i przeczytać o nich kilka ciekawostek.

Wariant II – Zapamiętaj dinozaury (gra pamięciowa)

Wymieszane kafelki układamy w prostokąt (4 rzędy po 8 kafelków). Gracz w swojej kolejce odkrywa kafelki i pozostawia je na swoim miejscu. Jeśli kafelki należą do tego samego dinozaura, odkrywa kolejne kafelki. Jeżeli odkryte kafelki ułożą już całego dinozaura, gracz zabiera je i kładzie przed sobą. Kończy wówczas swoją kolejkę. Kolejka gracza kończy się także, gdy odkryje kafelek, który nie pasuje do tworzonego dinozaura. Wówczas odwraca kafelki obrazkiem do dołu i pozostawia na swoim miejscu.

Koniec gry następuje wtedy, gdy wszystkie kafelki zostają odkryte i zebrane przez graczy. Wygrywa gracz, który zebrał ich najwięcej.

Wariant III – nazwij dinozaury (gra na spostrzegawczość)

Wariant najbardziej zaawansowany, w którym liczy się również znajomość nazw prehistorycznych stworzeń. Jednak prawdziwi fani dinozaurów i tutaj zapewne poradzą sobie świetnie!

Gra MEMOZAURY poprzez kilka wariantów gry staje się bardzo ciekawym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Jest to gra rodzinna, w której sposób trudności można dostosować do wieku początkującego gracza.

Gra pomaga rozwijać wiele ważnych umiejętności, takich jak: koncentracja uwagi, rozwój pamięci wzrokowo – przestrzennej oraz planowanie. Dodatkowo ćwiczy zdolność analizy i syntezy wzrokowej.

Nasze wrażenia bardzo pozytywne. Nauka i zabawa w jednym, a to lubimy najbardziej! 🙂

Tą grę oraz inne ciekawe propozycje od Firmy Fabryka Kart Trefl – Kraków znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *