Pies na medal!

Wesoła psina z merdającym ogonem, która każdego dnia wita nas tak,  jak byśmy nie widzieli się co najmniej tydzień. Uwielbia wspólnie z nami spędzać czas, a my z nią. 🙂 Zabawa? Zawsze w gotowości! Rzucamy zabawkę, przynosi, rzucamy, przynosi, rzucamy, przynosi… i tak mogłaby bez końca… Czy nas rozumie? Doskonale! Najbardziej oczywiście reaguje na swoje ulubione słowa typu: „spacer”, „masz”, „chcesz coś dobrego” czy „idź zobacz, co masz w misce”, ale świetnie potrafi też rozpoznać nasz nastrój… Najbardziej radzi sobie oczywiście z nastrojem Hanuli. Kiedy była malutka i płakała (bywały okresy, że dość często zdarzało się to w nocy), ona płakała razem z nią (mimo dość małych gabarytów, głos ma całkiem donośny, więc i wycie na pewno sąsiadom nie było obce). 🙂 Nasza kochana psina, przewspaniała! Futrzaty przyjaciel, od którego również i my możemy się wiele nauczyć. Macie też takiego przyjaciela?

A czy wiecie, że psy pracują w bardzo ważnych i potrzebnych ludziom zawodach? Opowiada o tym bardzo ciekawa seria PIES NA MEDAL od ZIELONEJ SOWY.

Każda książka przedstawia psa, bez którego człowiek nie poradziłby sobie w wielu ważnych i trudnych sytuacjach. Opisane tu historie mogą zadziwić niejednego czytelnika… Autorka, Pani Barbara Gawryluk specjalizuje się w opartych na prawdziwych wydarzeniach opowiadaniach o zwierzętach, tym bardziej seria PIES NA MEDAL jest godna uwagi. Dodatkowo przepiękne, kolorowe ilustracje Pani Agaty Kopff.

„Junior – opiekun osób starszych”, to historia o wesołym kundelku, który staje się wyjątkowym opiekunem…

Seniorzy mieszkający w domu opieki nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z tym wspaniałym czworonogiem. Atmosfera podczas każdego spotkania staje się radosna, a Junior działa na seniorów lepiej niż wszystkie lekarstwa świata…

Czy kundelek zostanie już na zawsze w domu opieki i nie będzie musiał wracać do schroniska? Kim jest pani Jasia i jaką rolę odegrała w wychowaniu bliźniaków Dorotki i Łukasza? Co sprawia, że bliźniaki chcą coraz częściej odwiedzać seniorów z domu opieki?

Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w tej właśnie książce. Stąd mały czytelnik dowie się również jak działa schronisko dla zwierząt. Przeczyta też ciekawe rzeczy o kundelkach (wiecie, że w Polsce żyje około 8 milionów psów i aż 90% z nich to kundle) i dowie się jakie psy lepiej sprawdzą się jako opiekunowie osób starszych.

„Junior – opiekun osób starszych” – to wzruszające opowiadanie, które przekazuje bardzo istotne wartości. Na pewno wiele nauczy małego odbiorcę.

„Falco – pies lotniskowy”, to opowiadanie o dość nietypowym pracowniku lotniska.

W książce tej poznajemy Julkę i Kacpra, którzy razem z tatą wybierają się na wakacje do Grecji, gdzie od jakiegoś czasu pracuje ich mama. W tym celu jadą na lotnisko, a tam poznają wyjątkowych jego pracowników. Jest Falco, który należy do elitarnej grupy psów zajmujących się ochroną portów lotniczych. To niezwykle inteligentny pies, szybko nauczył się zadań i komend. Jego praca polega na odstraszaniu ptaków z płyty lotniska. Zdarza się, że na pasie startowym pojawiają się czasami i zające… Jest też i Zula oraz Diabeł – psy, które również mają wyjątkowe zadania do wykonania na lotnisku.

Niezwykle ciekawe opowiadanie. Z książki poznamy bliżej dwie rasy psów, takie jak border collie oraz spaniel. Dowiemy się, jakie posiadają cechy i jak lubią spędzać czas.

„Czart – pies lawinowy”, to opowiadanie o jednym z najzdolniejszych górskich ratowników.

W książce poznajemy Alka i Roberta, którzy przyjechali na obóz sportowy i zaczęli się na nim nudzić… Jeden z nich wymyślił coś, co jest zupełnie niedozwolone… Z pomocą przychodzi Czart ze swoim panem. Pies lawinowy – to pies niezwykły. To od niego często zależy życie zagubionych turystów.

Jeśli chcecie poznać jednego z najodważniejszych psów, koniecznie przeczytajcie to opowiadanie. W książce znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat bezpieczeństwa w górach. Dowiecie się również jakie cechy powinien posiadać kandydat na czworonożnego ratownika górskiego. Poznacie ciekawe fakty na temat Tatr oraz pracy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Morus – pies ratownik wodny”, opowiadanie o wesołym nowofundlandzie, który na co dzień pracuje w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Poznajemy Zosię i Darka, którzy spędzają wakacje u cioci Hani nad Bałtykiem. Akurat, kiedy są na plaży odbywa się szkolenie psów ratowników. Dzieci obserwują jak psy radzą sobie z zadaniami. Największy z psów to Morus, który ubrany w specjalne szelki bez problemu reaguje na wydawane przez opiekunkę komendy. Ale niebawem wydarzy się coś niebezpiecznego, co nie będzie już treningiem… Morus uratuje dziewczynkę, która zachłysnęła się wodą.

Bardzo ciekawa i pouczająca opowieść. Z książki dowiecie się o działalności Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poznacie też cechy nowofundlanda, dzięki którym jest świetnym ratownikiem.

Cała seria książek PIES NA MEDAL, to niezwykle mądre i pouczające opowiadania. Poruszają bardzo ważne tematy i zachęcają do ciekawych rozmów.

Idealne propozycje dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Litery są duże, a trudne słowa oznaczone gwiazdką i wytłumaczone pod tekstem.

Książki z serii PIES NA MEDAL znajdziecie TUTAJ.

Seria: PIES NA MEDAL, „Junior – opiekun osób starszych”, „Falco – pies lotniskowy”, „Czart – pies lawinowy”, „Morus – pies ratownik wodny”

Autor: Barbara Gawryluk

Ilustracje: Agata Kopff

Objętość: 48 stron, oprawa miękka,

Format: 145 x 205mm

Wydawnictwo: ZIELONA SOWA

Wiek: 6-8 lat

 

6 thoughts on “Pies na medal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *