Pewna córka zbójnika…

Zbójnik… Kto to taki? Jakie prowadzi życie? Czy zawsze jest skory do potyczki i bójki? Czy potrafi przegrywać, a może zawsze dąży do zwycięstwa?

Jedno jest pewne – żaden zbójnik, a nawet herszt całej zgrai zbójników nie jest w stanie oprzeć się radości, jaką niosą narodziny dziecka…

Dokładnie tak było z Mattisem – pewnym hersztem zbójników… Wprost oszalał na punkcie swojej małej córeczki. Jej uśmiech, kwilenie czy raczkowanie sprawiały, że całkowicie się rozczulał, co było zupełnie do niego niepodobne… Bronił on córki jak nikogo innego, a jeśli ktoś ośmielił się wypowiedzieć choć jedno krytyczne zdanie na jej temat był bardzo, bardzo zły…

Poznajmy dziś pewną ciekawą historię opisaną w książce „Ronja, córka zbójnika” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Piękna bajkowa opowieść, w której nie zabraknie chwili wzruszeń. Będzie również niebezpiecznie – w końcu w bajkowej leśnej scenerii żyją też okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce…

Ronja – urocza dziewczynka, na punkcie której oszalał cały zbójnicki ród…

Początkowo w ogóle nie zdaje sobie sprawy, czym tak właściwie zajmuje się jej tata. Jest ciekawa świata. Z każdym dniem staje się silniejsza i odważniejsza w podejmowaniu własnych decyzji.

Pewnego dnia w lesie poznaje Birka – syna wielkiego przeciwnika swojego ojca. Jego rodzina mieszka w północnej części zamku, którego od zbójników Mattisa oddziela wielka przepaść.

Dzieci, choć nie jest łatwo się im na początku porozumieć, przeżywają wspólne przygody ratując się wzajemnie z opresji. Momentami będzie naprawdę niebezpiecznie… Liczyć się będzie szybkość i spryt.

Rzecz jasna obydwu hersztom znajomość ich dzieci nie jest wcale na rękę.

Dziecięca znajomość z czasem przeradza jednak się w przyjaźń, z której wykiełkuje miłość…

Czy Ronji i Birkowi uda się pogodzić walczące zbójnickie rody? Czy Mattis będzie mógł żyć w zgodzie ze swoim wieloletnim przeciwnikiem? Jak skończy się ta historia?

Jesteście ciekawi?

Koniecznie przeczytajcie tę piękną opowieść.

Książka została również zekranizowana. Podjęło się tego Studio Ghibli. Ilustracje w książce nawiązują właśnie do telewizyjnej animacji.

“Ronja, córka zbójnika” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Ronja, córka zbójnika”

Autor: Astrid Lindgren

Objętość: 288 stron, oprawa twarda

Format: 140 x 192mm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *