Nowe śledztwo Wisienki

Wisienka to jedenastoletnia dziewczynka, która już od dawna marzy, żeby zostać pisarką. Po części jej się to już nawet udało, ponieważ została niejako cichą współautorką pewnej pięknej powieści „Skamieniałe zoo”. Książkę napisała znana lokalna pisarka, jednak z pewnością bez zaangażowania Wisienki w tą całą historię na pewno nie powstałaby ani jedna jej karta…

Owa pisarka, to pani Desjardins – serdeczna przyjaciółka Wisienki. I to właśnie za jej namową dziewczynka tworzy różne ciekawe historie przypadkowych osób, które obserwuje z okna swojego pokoju. To bardzo ciekawe zajęcie, które fascynuje dziewczynkę.

Skutkiem takich właśnie obserwacji jest kolejne ważne śledztwo dziewczynki i kolejna część komiksu „Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2” od Wydawnictwa Egmont.

Po przeczytaniu pierwszej części – recenzja TUTAJ – nie mogłyśmy doczekać się drugiej.

A co wydarzy się w tomie 2?

Otóż Wisienka wraz z przyjaciółkami właśnie zaczynają wakacje, po których idą już do gimnazjum. Cały lipiec dziewczynki spędzą jednak oddzielnie, gdyż Lina wyjeżdża do swojej starszej siostry, której urodził się syn, a Erika jedzie na kolonie, na które czeka z wielkim utęsknieniem.

Wisienka zostaje w domu, co trochę może ją smuci, jednak ona również ma w tym czasie do zrobienia wiele ciekawych rzeczy.

O wszystkim opowie przyjaciółkom w restauracji „U Pawła” jak tylko wrócą z wakacji.

Oczywiście nie obędzie się bez detektywistycznej zagadki, która całkowicie pochłonie dziewczynkę. Pomiędzy przyjaciółkami dojdzie z tego powodu również do nieporozumień…

Wisienka pewna swoich racji, działa jak prawdziwy detektyw idąc po odkrywanych po kolei śladach…

Coś bowiem bardzo ją zaciekawiło w dość nietypowym zachowaniu pewnej starszej i smutnej pani, która co tydzień wsiada do tego samego autobusu trzymając w ręku tę samą książkę. Po powrocie z tajemniczego miejsca, mina starszej pani jest o wiele bardziej smutniejsza…

Ślady śledztwa prowadzą Wisienkę do biblioteki…

To tam, dzięki zagubionej karcie bibliotecznej starszej pani, dowiaduje się wielu ciekawych informacji. Poznaje również tytuł wypożyczanej przez nią książki.

Jaką tajemnicę skrywa owa starsza pani? Jakie znaczenie ma dla niej ta książka, którą wypożycza niezmiennie co tydzień od wielu lat? Czego jeszcze dowie się Wisienka, co bardzo ucieszy starszą panią?

Jak poradzą sobie przyjaciółki z przejściowymi nieporozumieniami i jaką rolę odegra w tym pani Desjardins? A relacje Wisienki z mamą? Jak będą wyglądały tym razem?

Pytań jest tutaj wiele, w końcu to historia detektywistyczna.

Dla nas to kolejna ciekawa i piękna opowieść.

PS. W sierpniu będzie premiera kolejnego tomu komiksu. 🙂

“Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Egmont znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2”

Scenarzysta: Joris Chamblain

Ilustrator: Aurélie Neyret

Objętość: 80 stron, oprawa twarda

Format: 216 x 185mm

Wydawnictwo: Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *