Niezwykła podróż przez 9 miesięcy

Dziś będzie o pewnym wyjątkowym przewodniku…

Dlaczego wyjątkowym?

Bo opowiada o bardzo wyjątkowej podróży… Podróży człowieka od samego początku jego powstania aż do narodzin. Niezwykła podróż trwać będzie, jak wiecie, aż dziewięć miesięcy i będzie zawierać wiele ciekawych przygód.

“9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny” to bardzo ciekawa propozycja od Wydawnictwa Babaryba. Może przeczytać ją dziecko, rodzic, dziadkowie, czy też ciocia z wujkiem. Jest po prostu dla każdego. (Tak naprawdę to nasz własny poradnik i pamiętnik z bycia w brzuchu swojej mamy.) Dla młodszych dzieci, to bardzo interesująca książka, w której poza dokładnymi opisami, znajdą również obrazujące poszczególne etapy rozwoju dziecka ilustracje. Może Wasza Pociecha oczekuje rodzeństwa? Z tą książką z pewnością odpowiecie na wiele zadawanych pytań.

Zajrzyjmy zatem w głąb ciała przyszłej mamy…

“Może trudno w to uwierzyć, ale każdy z nas zaczynał bardzo, bardzo skromnie… od bycia malutkim zarodkiem w brzuchu mamy.” – Tak zaczyna się ta dziewięciomiesięczna podróż.

Każdy miesiąc to bardzo ważne zmiany, jakie zachodzą w nowo powstałym życiu. To też bardzo skomplikowane procesy, jakie mają miejsce w brzuchu przyszłej mamy. Jesteście ciekawi, co wtedy się dzieje?

A jak czuje się przyszła mama? Czy ma jakieś dolegliwości? Czy ciąża ma wpływ na jej organizm i jak wpływa na jej samopoczucie?

A kiedy w ogóle kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży? Kiedy zaczyna odczuwać pierwsze ruchy dziecka? To takie uczycie, jakby w brzuchu były motylki lub zgromadziłby się gaz po wypiciu gazowanego napoju. 🙂

A jak kształtuje się człowiek? Jak rośnie i jak się rozwija?

W tej książce znajdziecie zachodzące miesiąc po miesiącu zmiany w małym organizmie. Będzie też informacja, jak w tym czasie czuje się mama.

Każdy miesiąc to również porównanie wielkości dziecka do wybranego elementu pożywienia. Zaczynamy od ziarenka ryżu…

I jeszcze ważna rzecz: CIEKAWOSTKI. Niezwykle interesujące nowinki, które warto wiedzieć. Wiecie na przykład, jakie zwierzę ma największe na świecie dzieci albo kiedy otwierają oczy małe kotki i pieski? 

“9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Babaryba znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny”

Autor: Courtney Adamo, Esther van de Paal

Ilustracje: Lizzy Stewart

Objętość: 40 stron, oprawa twarda

Format: 205 x 285mm

Wydawnictwo: Babaryba

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *