Nauka to przygoda!

Naukowiec… Któż to taki? Może to ktoś, kto z wielkim zaangażowaniem głosi trudne do pojęcia teorie? Może trochę dziwak – ubrany w biały fartuch miesza w probówkach różne substancje zmieniające kolor?

Jedno jest pewne – naukowiec to ktoś, kto odważył się wyruszyć na wielką wyprawę w nieznane i trudne do zdobycia zakątki nauki! Tak twierdzi Pan Marcin Jamkowski – autor książki “Wielcy Naukowcy” – majowej premiery od Wydawnictwa Dwukropek.

I my w pełni zgadzamy się z tym twierdzeniem!

Kilka słów o autorze… To były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik. To osoba, która potrafi w bardzo ciekawy sposób przekazać czasami dość trudne naukowe zagadnienia. Dzięki temu naukowe pojęcia nie będą trudne lecz interesujące.

Bo czy nie zastanawialiście się czasami jak wiele musiało się jakiś czas temu wydarzyć, żeby dziś nauka była odkryta w tak wielkiej i zaawansowanej części? Kto wywarł w tym całym procesie największy wpływ? Czyje odkrycia doprowadziły do wielu przełomów i dalszych naukowych badań mających kluczowy wpływ na życie człowieka?

Kto nazwał kawałki materii atomami? Kto odkrył, jak zbudowane jest DNA? Kto i w jakich okolicznościach dokonał pierwszego przeszczepu ludzkiego serca? Kto odkrył witaminy i udowodnił, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw? I wreszcie, który astronom wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?

To tylko niektóre z pytań, na jakie znajdziecie ciekawą odpowiedź czytając książkę “Wielcy naukowcy”.

Książka podzielona jest na cztery części, w których przedstawione są sylwetki 35 osób oraz opis jednej instytucji mających znaczący wpływ na świat nauki.

Zapoznajcie się z fragmentami. Ciekawy sposób przekazania naukowej wiedzy, na pewno przypadnie do gustu Waszym Młodym Czytelnikom.

W opisach sylwetek naukowców znajdziecie również informacje związane nie tylko z samymi naukowymi odkryciami.

Wiedzieliście na przykład, że Maria Skłodowska – Curie znała aż pięć języków? Pochodziła z rodziny, która ceniła naukę, jednak należała do ubogich. Rodzice nie mieli tyle pieniędzy, żeby wykształcić wszystkie dzieci. Maria razem z siostrą wymyśliły pewien plan, dzięki któremu obie zaczęły studia za granicą…

Pewnie zwróciliście uwagę na ilustracje… Nam bardzo się spodobały! To one również sprawiają, że po książkę sięgamy z wielką chęcią. Ilustracje Pana Macieja Szymanowicza doskonale dopełniają tę książkową propozycję. Zobaczcie sami. Jest ich w książce naprawdę dużo.

Książka “Wielcy naukowcy” – to godna polecenia propozycja dla Młodego Czytelnika. Ciekawa, napisana w przystępnym i zrozumiałym dla dzieci języku. I jeszcze te ilustracje… 🙂

Chcemy więcej takich propozycji na książkowym rynku!

“Nauka to przygoda, która ma pożyteczny cel” – jak powiedział jeden z bohaterów tej książki… Wiecie który? 🙂

“Wielcy naukowcy” to trzeci tom z serii WIELCY LUDZIE od Wydawnictwa Dwukropek. Ukazały się już “Wielcy wynalazcy” oraz “Wielcy odkrywcy”.

Tę książkę oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Dwukropek znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Wielcy naukowcy”

Autor: Marcin Jamkowski

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Objętość: 128 stron, oprawa twarda,

Format: 255 x 295mm

Wydawnictwo: Dwukropek

 

 

 

2 thoughts on “Nauka to przygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *