Muzyka to magia!

Czym dla nas jest muzyka?

Czyż nie można jej nazwać wyjątkową magią?

Magią?

Dlaczego?

Muzyka jest magią, bo za jej sprawą ludzkie serca przepełnia radość i wzruszenie.

Tak właśnie napisał Robert Janowski w swojej książce “Wielcy Muzycy” wydanej przez Wydawnictwo Dwukropek. Przyjrzymy się jej dziś bliżej.

Znajdziecie w niej mnóstwo ciekawostek o wielu twórcach muzyki rozrywkowej i jej wykonawcach.

Czy wiecie na przykład skąd wzięła się nazwa zespołu ABBA?

To pierwsze litery imion muzyków tej grupy. Nazwę tą wymyślił menadżer zespołu. Wcześniej był ogłoszony konkurs na nazwę w lokalnej gazecie, jednak żadna propozycja fanów nie przypadła muzykom do gustu. Co ciekawe, ABBA była również nazwą szwedzkiej firmy, która produkowała przetwory rybne… Zespół za zgodą owej firmy odkupił prawa do używania tej nazwy.

A czy wiecie kto był menadżerem Armstronga?

Otóż funkcję tą pełnił sam Al Capone… To dzięki niemu Luis nie miał absolutnie żadnych problemów z mafijnymi gangami. Wcześniej zdarzały się mafijne zatargi, dlatego Armstrong był nawet zmuszony do odbycia dość długiej rasy koncertowej… Odwiedził wówczas Kalifornię i Europę.

A czy wiecie, że Eric Clapton pochodził z bardzo muzykalnej rodziny?

Śpiew, taniec, grę na pianinie i saksofonie odziedziczył już w genach. Członkowie jego rodziny skrywali przed nim jednak wielką tajemnicę, o której dowiedział się w wieku dziewięciu lat… Nie mógł wówczas pogodzić się z prawdą o swoim pochodzeniu…

Na szczęście była muzyka, która nadała mu sens życia…

I całe szczęście, bo jego “Layla” cały czas zachwyca!

A czy wiecie, że Eminem potrafi wypowiedzieć ponad 90 słów w 15 sekund?

Ma zachwycającą dykcję!

Jego dzieciństwo nie było jednak zbyt piękne… Przeprowadzka i zmiana otoczenia, tęsknota za ojcem, a nawet prześladowania przez rówieśników w szkole…

Na szczęście i w jego przypadku była muzyka!

Plotka głosi, że próbujący się wybić wówczas młody muzyk zadzwonił pewnego dnia do rozgłośni radiowej i w programie na żywo zaczął rapować. Ponoć ktoś go usłyszał, odkrył talent i tak to wszystko się zaczęło…

To tylko niektóre z postaci opisane w tej książce. Takich ciekawostek o życiu znanych na całym świecie muzyków znajdziecie tu bardzo wiele!

Whitney Houston, Michael Jackson, Edith Piaf, Madonna, Jimi Handrix, Metallica, Elton John i wielu innych wykonawców czekają na poznanie ich muzykalnego świata. Będą sekrety i tajemnice oraz bardzo dużo ciekawostek, o których po prostu warto wiedzieć.

Dodatkowo ilustracje w tej książce po prostu zachwycają!

Książkę Wielcy muzycy od Wydawnictwa Dwukropek znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Wielcy muzycy”

Autor: Robert Janowski

Ilustrator: Maciej Szymanowicz

Objętość: 120 stron, oprawa twarda

Format: 250 x 290mm

Wydawnictwo: Dwukropek

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *