Matematyka w szkole

Dziś będzie coś ciekawego dla dzieci, które zaczynają lub zaczęły naukę w szkole. Książki z seriiEdukacja domowa” od Wydawnictwa Olesiejuk, to świetny pomysł, żeby nauka stała się od samego początku ciekawą przygodą.

  • Edukacja domowa. Matematyka i zabawy konstrukcyjne. Poziom A (klasa 1) – z tą książką pierwszoklasista pozna figury przestrzenne. Zdobędzie wiedzę, z jakich płaskich kształtów mogą powstać odpowiednie figury przestrzenne. Będzie tu dużo wycinania i składania modeli. Nie zabraknie również gry planszowej. Wszystkie zadania konstrukcyjne podzielone są stopniem trudności od 1 do 3. Poziom 4 to z kolei najróżniejsze polecenia, które wymagają analizowania, wnioskowania, rysowania i kolorowania.

  • Edukacja domowa. Matematyka i wielkie zakupy. Poziom B (klasa 2) – główna myśl przewodnia tej części to “Jak najwięcej liczyć!”. Jednak jak liczyć, żeby nauczyć się skutecznie dodawać i odejmować? Tylko na przykładach bardzo bliskich dziecku, które na co dzień je otaczają. W tej części drugoklasista dowie się, jak wykonywać zadania matematyczne przy pomocy pieniędzy. Pozna monety i banknoty, dowie się jak planować wydatki i dlaczego warto to robić. Te wszystkie działania z pewnością będą bardzo pomocne podczas pierwszych samodzielnych zakupów. W książce jest także ciekawa gra planszowa “Wielkie zakupy”.

  • Edukacja domowa. Matematyka – pyszności i ułamki. Poziom C (klasa 3) – w tej części wkraczamy już w nieco bardziej zaawansowaną matematykę – w końcu to już trzecia klasa! Ułamki – będzie o nich bardzo dużo. Ułamki są przecież wszędzie, w życiu codziennym spotykamy się z nimi co chwilę, kiedy dzielimy owoc na kilka części, kroimy pizzę, tort czy czekoladę. Bardzo ciekawe zadania bliskie codziennym czynnościom z pewnością pozwolą dziecku dokładnie poznać ten dział matematyki. Ostatnie strony tej części do Kącik dla ciekawych, a w nim historia pizzy, hieroglify, piramida ułamków oraz ważne informacje na temat cukru i słodyczy, o których konicznie trzeba wiedzieć.

Kilka słów o Autorce. Pani Katarzyna Trojańska to terapeuta pedagogiczny, neuropedagog oraz glottodydaktyk, z kilkunastoletnim doświadczeniem. Autorka wielu  innowacji pedagogicznych. Matematyk z pasji. Propaguje otwartą edukację budującą dziecięce poczucie wartości, która wspiera rozwój talentów.

Książki z serii “Edukacja domowa” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Olesiejuk znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: seria “Edukacja domowa”

Autor: Katarzyna Trojańska

Ilustrator: Natalia Berlik

Objętość: oprawa broszurowa, Poziom A – 60 stron, Poziom B – 40 stron, Poziom C – 40 stron

Format: 210x 295mm

Wydawnictwo: Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *