Matematyka dla najmłodszych

Matematyka – nauka, która dostarcza nam narzędzi, żeby otrzymać wnioski z przyjętych założeń. Jej zakres jest bardzo szeroki i nadal się powiększa. Nie bez kozery matematyka nazywana jest królową wszystkich nauk. Nawet w naukach humanistycznych przychodzi w końcu czas na ścisłe, matematyczne założenia.

Czy wiecie, że dziecko ma do czynienia z matematyką już od pierwszych dni swojego życia?

Tak, dokładnie tak jest!

A kształty, wielkości, ułożenie przedmiotów i ich przemieszczanie się? To tylko niektóre z matematycznych przykładów, z jakimi na co dzień spotyka się Maluszek. Symbole, cyfry, podobieństwa, zadania do rozwiązania – również z czasem się pojawią.

Jak w ciekawy sposób wprowadzić dziecko w matematyczny świat? Jak zaznajomić go z tą bardzo przydatną nauką?

Poznajmy książki z serii “Edukacja domowa” od Wydawnictwa Olesiejuk. W dzisiejszym wpisie pokażemy trzy pierwsze książki skierowane do dzieci w wieku 0 – 3 lat. (Pozostałe sześć książek w kolejnych wpisach.)

Cała seria wspiera holistyczny rozwój dziecka i zachęca do wspólnej, rodzinnej zabawy. Dostosowana jest do możliwości dziecka na danym etapie rozwoju i zawiera ciekawe zadania oraz zabawy związane z otaczającym go światem. Nie zabraknie tu również ciekawych gier i zabaw ruchowych! Nauka matematyki będzie na pewno przyjemna i bardzo skuteczna!

  • Matematyka – obserwacja i ruch. Poziom A (0-1 lat) – pierwsza książeczka z serii. Maluszek pozna z niej nazwy i kształty cyferek – również poprzez dotyk, ponieważ tekturowe cyfry można wyjąć ze stron książki. Będzie też zabawa w kolory i podobieństwa.

  • Matematyka – śmieszne miny i głośne krzyki. Poziom B (1 – 2 lata) – druga książeczka z serii. Tutaj Maluszek jeszcze bardziej pozna podobieństwa, a także  przeciwieństwa. Nauczy się również naśladować śmieszne miny. Będą też układanki i pierwsze liczenie.

  • Matematyka i zabawy ruchowe. Poziom C (2 – 3 lata) – trzecia książeczka z serii. Będzie jeszcze więcej liczenia i bardzo ciekawe zabawy ruchowe. Obroty, podskoki czy klaskanie – takie aktywności można w bardzo interesujący sposób również połączyć z matematyką. Będzie naprawdę dużo zabawy i śmiechu!

Pierwsze trzy książeczki z serii “Edukacja domowa” Pani Katarzyny Trojańskiej można wykorzystywać nie tylko w zabawie rodzinnej. Sprawdzą się również w prowadzeniu ciekawych zajęć, w żłobku czy przedszkolu.

Kilka słów o Autorce. Pani Katarzyna Trojańska to terapeuta pedagogiczny, neuropedagog oraz glottodydaktyk, z kilkunastoletnim doświadczeniem. Autorka wielu  innowacji pedagogicznych. Matematyk z pasji. Propaguje otwartą edukację budującą dziecięce poczucie wartości, która wspiera rozwój talentów.

Książki z serii “Edukacja domowa” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Olesiejuk znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: seria “Edukacja domowa”

Autor: Katarzyna Trojańska

Ilustrator: Natalia Berlik

Objętość: książki całokartonowe, Poziom A – 20 stron, Poziom B – 16 stron, Poziom C – 14 stron

Format: 150x 210mm

Wydawnictwo: Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *