Leżakowanie z własnoręcznie zrobioną koszulką

Jeszcze chwila i mamy drugi rok w przedszkolu… Początki pamiętam, jakby były wczoraj… Biorąc pod uwagę dość trudny okres adaptacyjny w żłobku, z przedszkolem postanowiłyśmy oswoić się dość wcześnie. I tak, było czytanie książeczek tematycznych, w których bohaterowie też rozpoczynali przygodę z przedszkolem, chodziłyśmy na plac zabaw przed budynkiem przedszkola (akurat była taka możliwość) i bardzo dużo rozmawiałyśmy o tym, co takiego ciekawego jest w przedszkolu…

Aż wreszcie przyszedł ten dzień… Bardziej przejęta byłam chyba ja… (ponoć taka sytuacja to standard u większości mam 🙂 ). Zgodnie z zaleceniem pań pracujących w przedszkolu, nowego Przedszkolaka zaprowadził tata, szybkie pożegnanie i cóż… wszystko poszło dobrze. Panie są naprawdę przecudowne.

Czy możemy jeszcze w jakiś sposób dodać odwagi naszym Maluchom w tak ważnym dla nich dniu i przekonać ich, że nawet leżakowanie w przedszkolu może być przyjemne?

Proponujemy wspólne wykonanie koszulki do leżakowania, na której znajdą się najważniejsze dla dziecka osoby, zwierzątka czy też zabawki. To nowy Przedszkolak zadecyduje, co będzie się tam znajdować. Ktoś lub coś o dużym dla niego znaczeniu.

Leżakowanie w przedszkolu w tak wyjątkowej koszulce okaże się na pewno bardzo przyjemne.

Potrzebujemy:

– bawełniane koszulki (wybrałyśmy kolor biały, żeby namalowany obrazek był dobrze widoczny),

– farby do malowania na tkaninach (wybrałyśmy farby brokatowe oraz magiczne farby, które pęcznieją pod wpływem ogrzania suszarką lub żelazkiem – The Paint Box, firma Russell),

– kartka, ołówek – do wykonania projektu

– kartka lub tkanina, którą możemy włożyć w bluzkę, żeby farby nie zostawiły nam śladów na tyle koszulki.

Przystępujemy do pracy 🙂

I oto nasze koszulki 🙂 .

Farby należy po użyciu pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny.

Już nie możemy się doczekać leżakowania 🙂

One thought on “Leżakowanie z własnoręcznie zrobioną koszulką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *