L.A.M.A niejedno ma imię!

Dziś będzie kolorowo i wesoło!

Będzie z pewnością bardzo, bardzo ciekawie, bo LAMA niejedno ma imię!

Strategiczna LAMA podstawowa, nieprzewidywalna i wesoła LAMA kościana czy nieco wredna LAMA Party? Którą z nich chcielibyście poznać? 🙂

Zapraszamy Was na recenzję gier z lamami w roli głównej. Gier, bo w jednym pudełku znajdziecie aż trzy gry!

Zawartość pudełka:

  • 62 karty,
  • 77 żetonów,
  • 3 kostki LAMY,
  • 3 instrukcje.

Liczba graczy: 2 – 6 osób.

Wiek graczy: 7+.

CEL GRY – pozbycie się najbardziej niewygodnych kart. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najmniej punktów karnych.

Jak gramy:

  • L.A.M.A. GRA PODSTAWOWA.

Gra trwa kilka rund. Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart, które nie pokazuje pozostałym uczestnikom gry. Pozostałe karty leżą na środku stołu w zakrytym stosie. Odkryta jest tylko jedna, wierzchnia karta, która leży obok zakrytego stosu. Gracz w swojej turze może: zagrać kartę (zagrywa kartę z ręki na wierzch odkrytego stosu – karta powinna być takiej samej wartości lub o 1 większa od tej odkrytej), dobrać kartę (dobiera kartę z zakrytego stosu, jeśli nie chce lub nie może zagrać karty) lub spasować (kładzie swoje karty zakryte przed sobą na stole i nie uczestniczy w tej rundzie).

  • L.A.M.A GRA KOSTKOWA.

Gracze rzucają kośćmi odrzucając karty lub biorąc je z szeregu kart na stole. Wszystko zależy od tego, co wskażą kości. Bardzo ciekawe urozmaicenie, zupełnie inna gra. Nasza ulubiona!

  • L.A.M.A. PARTY.

Dochodzą nowe karty i dodatkowe żetony. Karty z plusem pozwalają na natychmiastowe powtórzenie swojej tury, Różową Lamę można położyć na dowolną kartę, a w lepszej rundzie można oddać różowy żeton warty 20 punktów karnych.

Każda z gier kończy się, kiedy jeden z graczy na koniec rundy ma 40 lub więcej punktów karnych. Wygrywa gracz, który posiada najmniej punktów karnych.

Grę L.A.M.A. oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Egmont znajdziecie TUTAJ.

 

 

2 thoughts on “L.A.M.A niejedno ma imię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *