L.A.M.A niejedno ma imię!

Dziś będzie kolorowo i wesoło!

Będzie z pewnością bardzo, bardzo ciekawie, bo LAMA niejedno ma imię!

Strategiczna LAMA podstawowa, nieprzewidywalna i wesoła LAMA kościana czy nieco wredna LAMA Party? Którą z nich chcielibyście poznać? 🙂

Zapraszamy Was na recenzję gier z lamami w roli głównej. Gier, bo w jednym pudełku znajdziecie aż trzy gry!

Zawartość pudełka:

  • 62 karty,
  • 77 żetonów,
  • 3 kostki LAMY,
  • 3 instrukcje.

Liczba graczy: 2 – 6 osób.

Wiek graczy: 7+.

CEL GRY – pozbycie się najbardziej niewygodnych kart. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najmniej punktów karnych.

Jak gramy:

  • L.A.M.A. GRA PODSTAWOWA.

Gra trwa kilka rund. Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart, które nie pokazuje pozostałym uczestnikom gry. Pozostałe karty leżą na środku stołu w zakrytym stosie. Odkryta jest tylko jedna, wierzchnia karta, która leży obok zakrytego stosu. Gracz w swojej turze może: zagrać kartę (zagrywa kartę z ręki na wierzch odkrytego stosu – karta powinna być takiej samej wartości lub o 1 większa od tej odkrytej), dobrać kartę (dobiera kartę z zakrytego stosu, jeśli nie chce lub nie może zagrać karty) lub spasować (kładzie swoje karty zakryte przed sobą na stole i nie uczestniczy w tej rundzie).

  • L.A.M.A GRA KOSTKOWA.

Gracze rzucają kośćmi odrzucając karty lub biorąc je z szeregu kart na stole. Wszystko zależy od tego, co wskażą kości. Bardzo ciekawe urozmaicenie, zupełnie inna gra. Nasza ulubiona!

  • L.A.M.A. PARTY.

Dochodzą nowe karty i dodatkowe żetony. Karty z plusem pozwalają na natychmiastowe powtórzenie swojej tury, Różową Lamę można położyć na dowolną kartę, a w lepszej rundzie można oddać różowy żeton warty 20 punktów karnych.

Każda z gier kończy się, kiedy jeden z graczy na koniec rundy ma 40 lub więcej punktów karnych. Wygrywa gracz, który posiada najmniej punktów karnych.

Grę L.A.M.A. oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Egmont znajdziecie TUTAJ.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *