Kierunek Hel. Fokarium.

Jeśli jesteście nad morzem w pobliżu Helu, na pewno na Waszej mapie „miejsc do zaliczenia” powinno znaleźć się Fokarium. Jest to miejsce, które zainteresuje zarówno dzieci młodsze, jak i te starsze. Dorośli również będą zadowoleni z tej wycieczki:-).

Fokarium jest czynne codziennie, we wszystkie dni w roku, choć oblężenie przeżywa oczywiście w okresie wakacyjnym. Wtedy rzecz jasna najwięcej turystów.
Godziny otwarcia Fokarium uzależnione są od pory roku – w okresie wakacyjnym czynne od godz. 9:30 do godz. 20:00. Największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście karmienie fok. O wyznaczonych godzinach opiekunowie wychodzą do fok (aktualnie czynne dwa baseny) i zlecają im wykonywanie różnych zadań, co bardzo chętnie foki robią, bo w nagrodę otrzymują przepyszne rybki. Tak więc foczki przynoszą piłkę, klaszczą płetwami, dają głos i dają nawet buziaka opiekunowi :-).
Karmienie fok połączone jest z badaniem ogólnego stanu ich zdrowia. Opiekunowie sprawdzają m.in. płetwy, oczy, co jest zapewne o wiele łatwiejsze podczas zabawy.
Podczas karmienia jeden z opiekunów czyta ważne informacje o życiu tych zwierząt, co może zainteresować starsze dzieci. Dowiedzą się wówczas o ich pożywieniu, zachowaniach i trybie życia.
Karmienie fok obecnie odbywa się o godz. 11:00, 12:30, 14:00 oraz 16:30. Warto jest być wcześniej (ok. pół godziny), żeby zająć sobie dobre miejsce z którego dokładnie będzie widać występy fok.

Koszt wejścia do Fokarium to 5zł/osobę plus jeśli bylibyście zainteresowani wejściem do muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza” dodatkowo 1zł/osobę. Warto przygotować wcześniej monety (wrzuca się przed wejściem do automatu). Przed Fokarium jest oczywiście rozmieniarka w razie potrzeby.
Ważna rzecz! Jeśli podróżujecie ze swoimi czworonożnymi pupilami – na teren Fokarium nie można wprowadzać ani wnosić zwierząt.

Dodatkową atrakcją dla dzieci może być oczywiście sama podróż. Pociągi kursują w odstępach ok. godziny. Zwykle na dworcu wita nas długa kolejka, dlatego warto dotrzeć tam wcześniej lub kupić bilety u konduktora (zazwyczaj nieco droższe od tych w kasie).

Fokarium – miejsce godne polecenia.

Przydatne linki:

Fokarium na żywo – kamera:
http://www.fokarium.pl/fokariumnazywo.htm

Informacje o Fokarium:
http://www.fokarium.pl/ofokarium.html

Foki w fokarium:
http://www.fokarium.pl/helskie_foki.html

Informacje dla odwiedzających:
http://www.fokarium.pl/wazneinf.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *