Jak nie dać sobie dokuczać

Znam swoje skarby i już ich nie zgubię, bo jaką się widzę, taką się lubię!

To myśl przewodnia książki, o której napiszę. Książki, która porusza bardzo ważny temat – dokuczanie. Skierowana jest już do przedszkolaków, bo zdarza się, że takie sytuacje dotyczą również ich.

Poznajmy Emilkę z książki “Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać” od Wydawnictwa Jedność.

Dziewczynka chodzi już do zerówki. Właśnie idzie do przedszkola ze swoim nowym tornistrem. Nie może się doczekać, kiedy wszyscy go zobaczą.

Droga do przedszkola nie jest jednak taka, jaką wyobrażała sobie Emilka. Zaczepia ją dwoje dzieci z jej grupy. Gośka i Kacper, którzy uchodzą za przedszkolnych urwisów. Chcą zabrać jej tornister.

Emilka jest przestraszona. Nie ma siły nawet krzyknąć, żeby zawołać pomoc. Tak to już zwykle bywa, że kiedy ktoś nam dokucza czujemy się często bezradni i najchętniej schowalibyśmy się gdzieś daleko… Może pojawić się wtedy również płacz. To z silnych emocji. Wszystkie te objawy ma niestety Emilka…

Kiedy dziewczynka dociera wreszcie do przedszkola, wychowawczyni wita ją uśmiechem. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem oglądają nowy tornister, a Emilka jest w siódmym niebie, kiedy może go dumnie zaprezentować.

W przedszkolu jak zawsze jest dużo ciekawych zajęć. Na dziś pani wychowawczyni zaplanowała bardzo ciekawe zadanie, które od razu wszystkim się spodobało. Chodzi o skarby! Wyjątkowe skarby, których każde dziecko ma w sobie całe mnóstwo.

Kiedy Emilka robi swoją skrzynię skarbów, znów próbują jej dokuczyć Gośka i Kacper. Myślicie, że dziewczynka poradzi sobie z ich niegrzecznym zachowaniem?

Oczywiście, że tak!

Wybrnie z tej dość nieprzyjemnej sytuacji w bardzo mądry i rozsądny sposób.

Co jeszcze wydarzy się tego dnia dziewczynce? Czy ktoś poza panią wychowawczynią będzie chciał jej pomóc? Dlaczego pudełko skarbów Emilki będzie nieco inne od pudełek pozostałych dzieci?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tej właśnie książce.

Patrz na innych odważnie jak lew, orzeł czy niedźwiedź!

Cała seria JA i moje emocje bardzo nam się spodobała. Lubimy poruszać ważne tematy podczas naszych rozmów. Przed nami jeszcze dwie nowości. Już nie możemy się doczekać.

Tą książkę inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Jedność znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać”

Autor: Elisabeth Zöller

Ilustrator: Dagmar Geisler

Objętość: 32 strony, oprawa twarda

Format: 213 x 270mm

Wydawnictwo: Jedność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *