Czy wiesz jaki to zwierz?

Lubicie zwierzęta i gry na spostrzegawczość? Mamy coś sprawdzonego 🙂 .

Czy wiesz jaki to zwierz? – świetna gra edukacyjna z serii Sowa Mądra Głowa (Alexander). Z tą grą Wasze Pociechy na pewno nie będą się nudzić.

Zawartość pudełka:

– tabliczki z obrazkami – 96 sztuk,

– żetony – 60 sztuk,

– plansza,

– kostka,

– pionek,

– instrukcja.

Liczba graczy od 2 do 5. Rekomendowany wiek – od 4 lat.

Przygotowujemy się do gry:

Rozkładamy planszę. Obok kładziemy wszystkie tabliczki tak, żeby kolorowe obrazki były widoczne. Każdy z graczy otrzymuje po 10 żetonów (pozostałe kładziemy do pudełka).

Gramy:

Punktem początkowym na planszy jest czerwone pole z wężem i tam stawiamy pionek. Grę zaczyna najmłodszy gracz. Pierwszy rzuca kostką i przesuwa pionek o liczbę pól, jaką wskazuje kostka (porusza się zgodnie ze wskazanym przez strzałkę kierunkiem). Kiedy pionek stanie na docelowym polu, np. pole ze słoniem, wszyscy rozpoczynają poszukiwania fragmentów tego zwierzątka w rozłożonych tabliczkach. Dla każdego zwierzątka z planszy przypadają trzy kolorowe tabliczki. Ten gracz, który jako pierwszy odnajdzie obrazek z fragmentem danego zwierzątka (np słonia), kładzie na nim swój żeton. Jeśli ktoś się pomyli i położy żeton na błędnym obrazku, wówczas musi zabrać z powrotem żeton i dostaje jeszcze jeden żeton z pudełka. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich żetonów. Jeśli nie ma pewności, że dany fragment zwierzątka, to ten właściwy, możemy odwrócić tabliczkę – jest tam narysowane całe zwierzę. W tej grze chodzi o spostrzegawczość, dlatego jeśli tak się zdarzy, że na jednej tabliczce żeton chce położyć więcej niż jeden gracz – wówczas runda się nie liczy – gracze zabierają swoje żetony i rzuca kostką następna osoba. Wygrywa ten, kto jak najszybciej pozbędzie się swoich żetonów lub ten, kto będzie miał ich najmniej (w przypadku, gdy w pudełku już ich nie ma).

Czy wiesz jaki to zwierz? – dla nas świetna gra edukacyjna, z którą ćwiczymy refleks, spostrzegawczość i koncentrację. Nam gra bardzo się spodobała. Grałyśmy kilka razy i na pewno jeszcze nie raz zagramy 🙂 . Samo wykonanie gry oceniamy na piątkę z plusem 🙂 . Zarówno plansza jak i tabliczki ze zwierzętami wykonane są z grubej tektury. Obrazki na tabliczkach są kolorowe z wyraźną i przyjemną grafiką.

Z pewnością gra spodoba się Waszym Pociechom. Spróbujcie, może zagracie? 🙂 .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *