Ciekawe miejsca na świecie…

Dziś będziemy zwiedzać… Odwiedzimy różne kontynenty i poznamy wiele ciekawych miejsc. Będą to cuda przyrody, ale też wytwory ludzkiego geniuszu. Jesteście ciekawi tej podróży?

Poznajmy 31 niezwykłych miejsc na Ziemi!

W podróż wyruszymy razem z “Atlasem cudów świata” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Główne części atlasu to podział Ziemi na kontynenty. Na każdym kontynencie poznamy miejsca, które warto zobaczyć.

W Europie słynącej z zamków, kościołów i prehistorycznych monumentów, odwiedzimy na przykład Koloseum. Ta ogromna budowla wzniesiona została między 70 a 80 rokiem n.e. i do dziś wygląda na bardzo potężną konstrukcję.

Wiecie, że do jego budowy niewolnicy nosili bloki kamienia z kamieniołomu, który był odległy aż o 32 kilometry?

A czy wiecie, ile osób mogło zasiąść na widowni podczas odbywających się tam igrzysk? Wyobraźcie sobie, że było to aż 80 tysięcy osób. Bardzo, bardzo dużo!

Koloseum, to również przykry los, jaki spotkał nawet milion zwierząt i blisko pół miliona ludzi…

Te oraz inne ciekawostki znajdziecie na tej stronie.

Kolejny obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Europy, to oczywiście wieża Eiffla. Ta potężna konstrukcja zbudowana z ponad 18 tysięcy metalowych części jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie. Nie ma się co dziwić, w końcu kiedy myślimy o Francji, od razu widzimy przed oczami wieżę Eiffla.

A czy wiecie, kto i dlaczego zaprojektował tak potężną budowlę? A z ilu poziomów składa się wieża i co znajduje się na jednym z nich?

Azja, to z kolei kontynent, na którym znajdują się najwyżej i najniżej położone miejsca na Ziemi.

Zacznijmy od Mount Everest. Z tej strony dowiecie się, w jaki sposób zorganizować wyprawę na najwyższą górę świata. W drodze na szczyt potrzebne będą również aparaty tlenowe. Podczas wyprawy zobaczycie wiele kolorowych flag modlitewnych pokoju, siły i mądrości.

Najniżej położonym miejscem na Ziemi jest z kolei Rów Mariański. A czy wiecie, ile kilometrów pod poziomem morza on się znajduje? Czy zmieściłby się tam cały Mount Everest?

Wyprawa w takie głębiny jest niezwykle trudna, dlatego też dotychczas o wiele więcej osób poleciało w kosmos niż zobaczyło Rów Mariański w całej okazałości…

To tylko niektóre z 31 cudów świata, które poznacie z tego atlasu. Uluru w Australii, Tadź Mahal w Indiach, Wyspy Wielkanocne czy zorza polarna w Norwegii. Piękne i niesamowite miejsca…

Na końcu atlasu znajdziecie również niespodziankę. Będą elementy do wyszukania na wszystkich kartach tej wielkiej księgi. Super sprawa!

“Atlas cudów świata” oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: “Atlas cudów świata”

Tekst: Ben Handicott

Ilustrator: Lucy Letherland

Objętość: 88 stron, oprawa twarda

Format: 272 x 370mm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *