Bawimy się i uczymy z Kapitanem Nauką

Nauka i zabawa w jednym – to jest to, co lubimy najbardziej!

I zapewne nie jest to tylko nasze zdanie. Jestem prawie pewna, że macie tak samo! 🙂

Dziś pokażemy Wam świetne zestawy, które w bardzo ciekawy sposób łączą zabawę z nauką właśnie. To seria RYSUJĘ I ZGADUJĘ od Kapitana Nauki. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Oj dzieje się tutaj naprawdę wiele. Będzie zatem w naszej recenzji dużo (a nawet bardzo dużo) zdjęć, nie sposób bowiem inaczej pokazać tej wspaniałej serii.

Każdy z zestawów zawiera aż 100 rozwijających zabaw edukacyjnych zgromadzonych na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach oraz dołączonej do zestawu książce. W każdym pudełku znajduje się również flamaster. Jakość wykonania zestawów jest naprawdę wysoka, w końcu to przecież zdobywcy pierwszego miejsca w konkursie “Świat przyjazny dziecku”. Seria zdobyła też wyróżnienie w konkursie “Zabawka Roku”.

Autorki serii (Bożena Dybowska oraz Anna Grabek) są pedagogami i nauczycielkami, stąd też rozwój edukacyjny dzieci i potrzebne pomoce naukowe w tym zakresie są im doskonale znane. Nie może być zatem inaczej – seria z pewnością zaciekawi i zainteresuje dzieci.

Tyle tytułem wstępu. A co dokładnie znajdziemy w każdym zestawie? Czego dowie się z niego dziecko? Jakie rozwinie umiejętności? Jakie pozna słowa?

  • Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem – to zestaw dla dzieci w wieku 4-5 lat. Do barwnego świata roślin i zwierząt zaprosi nas w nim pomysłowy królik Kazik.

Będzie liczenie w zakresie 10, będą podobieństwa i różnice, będą też ćwiczenia na spostrzegawczość i logiczne myślenie. Będzie bardzo dużo zadań dotyczących ogólnej wiedzy związanej m.in. ze zdrowym jedzeniem, roślinnością czy pracami ogrodowymi.

  • Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem – to drugi zestaw zabaw edukacyjnych dla dzieci w wieku 4-5 lat. Tym razem do międzygalaktycznego świata zabierze nas robot o imieniu Eliot. To on pokaże nam wiele kosmicznych ciekawostek, które z pewnością zainteresują każdego fana kosmosu.

  • Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką – to zestaw dla dzieci w wieku 5-6 lat. To prawdziwa uczta dla fanów pojazdów i budownictwa.

Będzie m.in. nauka liczenia, głoski i sylaby, ćwiczenia na spostrzegawczość i logiczne myślenie. Będzie również wstęp do nauki pisania oraz wiele innych interesujących zadań do wykonania.

Jak Wam się podoba najnowsza seria edukacyjna od Kapitana Nauki?

Jedno jest pewne – z pewnością nie ma tu mowy o nudzie! Dzieje się tu bowiem naprawdę dużo! Dzięki zmywalnym kartom, zadania można wykonywać wielokrotnie.

Zestawy z serii RYSUJĘ I ZGADUJĘ od Kapitana Nauki znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *