100 naukowych pytań do Alberta

A dlaczego…? A jak…? Skąd…? I jak to się dzieje…?

Jest wiele pytań, a na każde z nich bardzo ciekawa odpowiedź…

Tak, nauka jest naprawdę interesująca!

Wiele zjawisk, które dzieją się obok nas, wiele procesów, których wielokrotnie nie widać gołym okiem, wiele zdarzeń, które mają wpływ na nasze życie, nad którymi na co dzień nie zawsze się zastanawiamy, a bez których nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej…

Bo… Dlaczego niebo jest niebieskie, a mleko białe? Skąd biorą się kolory skał i barwy ludzkich oczu? Dlaczego śnieg w górach nie topi się, chociaż jest bliżej słońca? Czy nasza pamięć działa, kiedy śpimy? Czy lecący ptak słyszy trzepot swoich skrzydeł? Dlaczego lwy mają grzywę? Jaki jest przodek pierwszego drzewa? Skąd biorą się winogrona bez pestek?

Otóż to! Tych pytań jest zapewne dużo, dużo więcej…

Dziś na nie odpowiemy!

Przeniesiemy się w świat nauki… Nauki, która dzieje się obok nas…

Zjawiska te przybliży nam Albert – niegdyś ciekawy świata chłopiec, a dziś profesor, który bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą.

Poznajmy serię ilustrowanych encyklopedii „100 pytań do profesora” od Wydawnictwa Jedność. Patronat nad książkami objął National Geographic Odkrywca.

Bohaterami całej serii są dzieci, które podczas codziennych zajęć zauważają pewne naukowe zjawiska… Zaciekawione przychodzą po pomoc do profesora Alberta. Sympatyczny uczony, który zna odpowiedź na każde pytanie udziela im obszernych i jasnych odpowiedzi.

Na przykład leżącego na łące Roberta frapuje pytanie, dlaczego niebo ma kolor niebieski, a nie czerwony, żółty czy zielony…?

Fryderyk, który ze smakiem zajada watę cukrową i obserwuje obracające się wielkie koło zastanawia się, dlaczego nic nie odczuwa, kiedy obraca się cała Ziemia?

Joachim, którego podczas zabawy przewraca morska fala zadaje sobie pytanie, dlaczego morze jest słone?

Karolina, która nie lubi pełzających dżdżownic, zastanawia się dlaczego one w ogóle wychodzą po deszczu i czy muszą chodzić wtedy po mokrej ścieżce?

Marek odwiedzając strych zastanawia się, w jaki sposób pająki tkają swoją sieć od ściany do ściany? Pajęczyny wyglądają zjawiskowo, ale czy to trudna praca dla tych małych zwierzątek?

Takich historii w tych książkach jest bardzo, bardzo wiele. Każda z nich ciekawa i każda z nich przybliża naukę w bardzo interesujący i przystępny dla dzieci sposób.

Zapewniam – każde pytanie zadane w tych książkach nie pozostaje bez odpowiedzi!

Te oraz inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Jedność znajdziecie TUTAJ.

Tytuł: 100 pytań do profesora Opowieści naukowe o świecie”  Tom 1, Tom 2, Tom 3, Tom 4

Autorzy: Christiane Duchesne, Carmen Marois

Objętość: 152-164 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami

Format: 140 x 190mm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *